744,43 Wp: Společnost Huasun dosáhla nového světového rekordu ve výrobě vysoce výkonných panelů

Přední čínský výrobce solární panelů Huasun Energy oznámil nový rekord ve výrobě vysoce výkonných panelů s využitím technologie článků typu HJT. Podle sdělení nezávislé zkušební a certifikační instituce TÜV SÜD fotovoltaický panel řady Huasun Himalaya G12-132 dosáhl výkonu 744,43 W s účinností 23,96 %, což představuje nový světový rekord.

Zdroj: Huasan Energy

Sázka na novou technologii

Společnost Huasun se specializuje na vícepřechodové solární technologie článků (HJT). V této oblasti od svého založení společnost opakovaně dosáhla několik světových rekordů v  účinnosti solárních článků a panelů typu HJT. Současně se společnosti daří technologii HJT prosazovat ve velkosériové výrobě panelů.

Nový panel řady Himalaya o rekordním výkonu 744,43 W se skládá z oboustranných mikrokrystalických HJT článků G12-20BB, které jsou vyráběny v továrně společnosti Huasun Energy ve městě Cuancheng v Číně, která byla dokončena v červnu letošního roku. Průměrná účinnost solárních článků v sériové výrobě se po dvou měsících náběhu výrobní kapacity zvýšila na 26,2 %.

Nová technologie HJT článků se díky dokonalejšímu procesu zapouzdření článků typu HJT umožňuje dosažení vyššího výkonu i účinnosti fotovoltaických panelů. Toto přispělo k dosažení nového světového rekordu  ve výrobě panelů o rekordním výkonu 744,43 W s maximální účinností ve výši 23,96 %.

„Při výrobě nové generace panelů byla použita nízkoteplotní stříbrná pasta s technologií tisku jemných přípojnic s vysokou hustotou. Věřím, že po postupném zavádění nových technologií, jako je metalizovaná fólie a 0BB, do sériové výroby budeme nadále překonávat rekordy v účinnosti a výkonu modulů,“ řekl Xiaohua xu, předseda představenstva společnosti  Huasun Energy.

Největší projekt svého druhu na světě

V současné době má společnost Huasun Energy k dispozici výrobní kapacitu 10 GW článků a panelů typu HJT ve svých továrnách v Číně. Firma současně pokračuje ve vývoji nových technologií, jako je 0BB, nedo perovskitový- křemíkových tandemových článků.

V současnosti se však Huasan Energy soustředí zejména na výrobu HJT  článků, které jsou velmi žádané díky vysoké účinnosti a vyšší výtěžnosti při výrobě solární energie. Společnost dodává své produkty  zákazníkům ve více než 30 zemích celého světa. Na trh firma již dodala více než 2 GW produktů.

Začátkem letošního roku podepsala společnost Huasan Energy strategickou dohodu se společností Inercom, renomovanou EPC společností v Bulharsku, o dodávkách 1,5 GW vysoce účinných panelů HJT pro solární projekty do roku 2025. V současnosti se panely Huasan Energy používají na realizaci solárního parku Apriltsi Village v jižním Bulharsku o celkovém výkonu 400 MW, který má být dokončen do konce letošního roku. Po uvedení do provozu se tato elektrárna stane největším solárním projektem na světě využívajícím technologii solárních panelů typu HJT.