NORD EcoBoiler: Na trh  přichází revoluční koncept ekologického bojleru pro fotovoltaiku

Společnost NORD navazuje na svou inovativní činnost v oblasti fotovoltaiky a po regulátoru přetoků Power Genius 3000 přichází s novým produktem v oblasti ohřevu teplé užitkové vody. V NORD jsou si vědomi důležitosti vhodně zvoleného systému pro ohřev TUV, jakožto druhého největšího spotřebiče v domácnosti (po vytápění) a představují revoluční EcoBoiler pro fotovoltaický ohřev vody.


Zdroj: GBC Solino

Patentovaný ohřev vody

Klíčovou vlastností EcoBoileru je patentovaný třízónový ohřev TUV v zásobníku. Dělené topné zóny v zásobníku umožňují malé nabíjecí výkony topných těles, tím je maximalizováno využití fotovoltaické energie a zároveň eliminována spotřeba dodávek energie ze sítě.

EcoBoiler je možné použít i pro malé instalace, od 1 kW příkonu (balkonové instalace, či menší fotovoltaické instalace v bytech). Pomocí speciální konstrukce je TUV postupně zahříván v jednotlivých vrstvách tak, aby byla vždy jedna část připravena po 24 hodin denně.

Další zóny jsou zahřívány dle nastavení externího časového spínače pro překrytí ohřevu ze slunečního záření. Úspory dosahují až 70% při kombinaci s fotovoltaickým systémem oproti konvenčnímu boileru.

Chytré řízení úspor

Ještě větší úspory dosáhnete při zapojení EcoBoileru ve Vaší domácnosti s energy managerem nové generace Power Genius 3000, který Vám zajistí maximální využití zelené elektrické energie. V praxi budete vyhřívat teplou užitkovou vodu, pouze Vámi vygenerovanou zelenou elektrickou energií, kterou by jste jinak posílali do distribuční sítě. 

Nabídka EcoBoileru zahrnuje variantu tradičního závěsného zásobníku EcoBoiler 160 pro jednoduchou instalaci, s vnitřním objemem 152 litrů. Tato varianta je nabízena ve smaltovaném provedení se zmíněným 3-zónovým ohřevem TUV.

Pro náročnější uživatele, kteří preferují moderní design je v nabídce minimalistická varianta EcoBoiler 140 Flat o objemu 140 litrů, kdy je zásobník elegantně zapuštěn do příčky s hloubkou 250 mm.

K tomu získáte nejen inovativní technologii ohřevu TUV, ale také moderní design, který se bude hodit do každého interiéru a nezabere žádný prostor v místnosti. Zásobník je zhotoven z nerezové oceli a nabízí 2-zónový ohřev TUV. Boiler lze také zvolit ve variantě EcoBoiler 140 Flat+, který nabízí extra izolaci navíc pro ještě větší úspory z ohřevu TUV.

EcoBoiler 160

EcoBoiler 140 Flat | 140 Flat+

Společnost NORD dnes využívá logistickou základnu společnosti GBC Solino, jakožto svého strategického partnera pro rozvoj značky v regionu. NORD díky spolupráci s GBC Solino našel nejlepší zázemí pro naplnění svých plánů, včetně kooperace s odborným servisním týmem,  jako podpora při konfiguraci a instalaci systému NORD u svých zákazníků.