Premiéra (1.): Nejvýkonnější fotovoltaické panely AIKO se představí na výstavě Smart Energy Forum

Největší světový výrobce fotovoltaických článků a přední výrobce panelů AIKO si udržuje pozici lídra trhu ve výrobě  nejúčinnějších fotovoltaických panelů, které jsou k dispozici k prodeji. Uvedl portál TaiyangNews, který pravidelně sleduje a vydává prestižní žebříček 50 nejvýkonnějších panelů na trhu.

Nejvýkonnější panely AIKO budou mít premiéru na veletrhu Smart Energy Forum ve dnech 17.-18. října, kde si je můžete prohlédnout na stánku společnosti Memodo.

Zdroj: AIKO Energy

Šampion mezi fotovoltaickými panely

Společnost AIKO je v branží známá především jako světový lídr trhu ve výrobě křemíkových solárních článků. Od roku 2022 však AIKO začala vyrábět vlastní solární panely, které patří díky svým parametrům mezi špičku na trhu.

V roce 2016 si společnost AIKO zajistila patent na na tubulární PERC technologii. Nyní je tento typ panelu nejrozšířenější na světě s podílem cca 70% produkce! Od roku 2020 AIKO rozvíjí svoji vlastní proprietární ABC technologii solárních článků, kterou nikomu jinému nenabízí.

V případě společnosti AIKO jsme poprvé informovali o jejím získání vedoucí pozice ve výrobě nejúčinnějších panelů v květnu letošního roku. Tehdy čínský výrobce převálcoval konkurenci, když na trh uvedl nový panel řady AIKO-A-MAH72Mw o výkonu 610 Wp.

Od května letošní roku si AIKO dle žebříčku TaiyangNews udržuji pozice lídra trhu mezi nejúčinnějšími panely, které jsou komerčně dostupné na trhu.

Nejúčinnější panely AIKO o výkonu 620 Wp mají účinnost 24 %, což přestavuje světový rekord. Rozměry panelu o hmotnosti 28,2 kg jsou 2278 x 1134 x 35 mm. Napětí naprázdno (Voc) je 53,69 V, zkratový proud (Isc) dosahuje 14,16 A a výkonový teplotní koeficient je -0,29 procenta./st. C. Panel je založen na článcích typu N o rozměrech 182 x 182 mm využívajících technologii ABC (All Back Contact).

Hlavní přednosti panelů AIKO

Díky vlastní proprietární technologii článků ABC (All Back Contact) panel AIKO vynikají několika parametry:

– aktivní ochrana proti tvorbě tzv. „hotspotů“ (tj. horká místa na povrchu článků způsobující jejich degradaci)

– optimalizace výkonu panelů na úrovni jednotlivých článků

– technologie článků se zadní pasivační technologií

– vysoká absorbce světla díky celočlánkové technologii

– metalizační technologie spojů bez použití stříbra.

Nejvýkonnější panely AIKO budou mít premiéru na veletrhu Smart Energy Forum ve dnech 17.-18. října, kde si je můžete prohlédnout na stánku společnosti Memodo.