Martin Bursík bude radit vládě v oblasti obnovitelných zdrojů

Exministr životního prostředí a zakladatel Komory OZE Martin Bursík bude radit kabinetu Petra Fialy (ODS). Jako svého poradce si ho vybral ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (za STAN). Informuje o tom server iRozhlas.cz.

Zdroj: EREF

Renomovaný expert

Bývalý předseda strany Zelených a Liberálně ekologické strany (LES) a zároveň exministr školství a životního prostředí bude opět působit na Úřadu vlády. Tentokrát pod hlavičkou ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (za STAN). 

Exministr Bursík má radit vládě v oblasti jemu blízké – to znamená v oblasti životního prostředí. Bursík má poskytovat „komplexní poradenské a konzultační služby v oblasti životního prostředí, a to především v problematice Evropské unie“.  Dle zadání vlády bude Bursík zodpovědný za zpracování odborných vyjádření nebo stanovisek, konzultací a analýz.

„Ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek oslovil RNDr. Martina Bursíka napřímo jakožto respektovaného odborníka k tématu obnovitelných zdrojů energie, který navíc detailně sleduje aktuální vývoj evropských politik v této oblasti,“ komentovala mluvčí vlády Veronika Lukášová.

Podle mluvčí vlády Veronika Lukášové bude podoba práce experta Bursíka vždy v souladu s aktuálními potřebami Úřadu vlády jakožto centrálního koordinátora českého předsednictví v Radě EU.

Nový prezident EREF

Martin Bursík se v roce 2012 podílel na založení Komory OZE, dnes působí zde na pozici Senior Advisor. Zaměřuje se na evropskou i domácí legislativu.

Od letošního května je Bursík novým prezidentem Evropské federace obnovitelných zdrojů (European Renewable Energies Federation, EREF). EREF sdružuje přes 30 asociací obnovitelné energie v zemích EU.

Krátce po svém zvolení do funkce prezidenta EREF Martin Bursík vyzval členské země EU, aby došlo zejména k zjednodušenému povolování komunitních energetických projektů. „Zjednodušené povolování znamená v kostce dokončení všech procesů tak, aby se projekty mohly začít realizovat ve lhůtě maximálně 3 měsíců,“ říká v této souvislosti Bursík.