Video: Kvůli rostoucí poptávce SolarEdge uvedl do provozu druhou gigatovárnu na baterie

Společnost SolarEdge Technologies, Inc. (dál jen „SolarEdge“), světový lídr v oblasti inteligentních energetických technologií, a jeho dceřiná společnost  Kokam, která se zabývá výrobou lithium-iontových baterií, minulý týden oznámili otevření  nové továrny pod názvem „Sella 2“ na výrobu bateriových článků. Plánovaná kapacita nové továrny je 2 gigawatthodiny (GWh). Do dokončení testovací fáze výroby se očekává ve druhé polovině roku 2022 náběh továrny na plnou kapacitu.

Zdroj: SolarEdge

Důraz na vlastní baterie

Nová továrna Sella 2 se nachází v inovačním centru Eumseong v jihokorejském městě Čungčchongbuk-Do, kde se v současné době vyrábí zkušební bateriové články pro certifikaci.

Po uvedení do provozu umožní závod Sella 2 společnosti SolarEdge navýšit dodávky vlastních lithium-iontových (Li-Ion) baterií na prudce rostoucí fotovoltaický trh. Nová továrna společnosti SolarEdge také umožní vývoj a výrobu nových technologií bateriových článků.

V nové továrně se budou vyrábět zejména bateriové články pro systémy akumulace pro rezidenční solární elektrárny a také pro řadu aplikací v segmentu komerčních solárních zařízení a UPS, které SolarEdge dodává svým zákazníkům po celém světě. V budoucnosti se továrna může dále rozšířit a navýšit tak svoji výrobní kapacitu pro řešení v oblasti akumulace energie.

Důležitý milník

Otevření druhé gigatovárny na baterie v jihokorejském městě Čungčchongbuk-Do je pro společnost SolarEdge důležitý milník v její historii. Společnost se tak v podstatě zbavuje „nezdravé závislosti“ na čínských výrobcích, kteří zásobují bateriovými články většinu konkurenčních výrobců.

„Umožní nám to vlastnit klíčové procesy při vývoji a výrobě pokročilých řešení pro skladování energie pro naše hlavní byznysové aktivity. Zároveň nová továrna posiluje odolnost našeho dodavatelského řetězce,“ řekl Zvi Lando, výkonný ředitel společnosti SolarEdge během slavnostního otevření továrny minulý týden.

V blízké budoucnosti hodlá SolarEdge posilovat svoji pozici na trhu akumulace energie a dále investovat do výroby vlastních bateriových článků. „Po otevření nové továrny dále posílíme naše produktové portfólio v oblasti systémů skladování energie,“ uzavřel Zvi Lando.

Další informace o nové gigatovárně na baterie jsou na níže uvedeném videu:

 

O společnosti SolarEdge

Společnost SolarEdge je celosvětovým lídrem v oblasti inteligentních energetických technologií a řešení pro konečné zákazníky. S důrazem na inovace a využitím prvotřídních inženýrských kapacit vytváří společnost SolarEdge inteligentní energetická řešení, která pohánějí naše životy a jsou hnací silou budoucího pokroku.

Společnost SolarEdge vyvinula inteligentní střídačové řešení, které změnilo způsob výroby a řízení energie ve fotovoltaických systémech. Střídač SolarEdge optimalizovaný pro stejnosměrný proud se snaží maximalizovat výrobu energie a zároveň snížit náklady na její výrobu ve fotovoltaických elektrárnách.

V současnosti společnost SolarEdge pokračuje ve vývoji a výrobě inteligentních řešení pro energetiku, a to zejména v oblastech jako je fotovoltaika, skladování energie, nabíjení elektrických vozidel, baterie, UPS, pohony elektrických vozidel a služby pro operátory energetických sítí. Více informací naleznete na webu společnosti: solaredge.com.