KRAJIczech – dodavatel montážního systému PMT EVO 2.0

Zájem o střešní fotovoltaické elektrárny v České republice roste. A se zvyšujícím se zájmem se zvyšují i požadavky na kvalitu konstrukcí a na kvalitu jejich montáže. Rychlé a osvědčené řešení přináší německá společnost Premium Mounting Technologies neboli PMT, která vyvinula samozátěžový montážní systém EVOlution. Konkrétně již druhou vývojovou řadu EVO 2.0. Partnerem na českém a slovenském trhu je společnost KRAJIczech zajišťující dodávku a projektovou podporu produktů od PMT.

Obr. č.1: Konstrukce východ/západ připravena k instalaci panelů

Hlavní přednosti konstrukcí PMT

Samozátěžový montážní systém EVO 2.0 je určen pro ploché střechy se sklonem do 5°. Systém EVO 2.0 je dodáván ve dvou variantách. První varianta se používá pro orientaci panelů na jih EVO 2.0 S a varianta druhá se používá pro orientaci panelů na východ/západ EVO 2.0 EW.

 

U obou variant lze použít sklon panelů 10° nebo 15°. Materiál konstrukce je slitina hliníku doplněná o nerezové prvky. Kontaktním materiálem mezi povrchem střechy a samotnou konstrukcí je EPDM guma s vysokou životností.

 

Hlavní předností systému od PMT je rychlost a jednoduchost montáže. Celá instalace lze provést pomocí jednoho klíče, což výrazně snižuje montážní čas. Použití jednoho klíče a minimálního počtu šroubů je důsledkem chytrého systému montáže tzv na jeden CLICK. Instalace 10 kWp fotovoltaického systému trvá méně než 60 minut na pracovníka.

 

Zdroj: Krajiczech_02

Obr. č.2: Systém na jeden CLICK s minimálním použitím šroubů

Vysoká odolnost a stabilita

Projektová podpora je součástí kvalitního provedení každé fotovoltaické elektrárny. Pro systém EVO 2.0 je vyvinut software, pomocí něhož lze vytvořit kompletní návrh zahrnující 3D vizualizaci projektu, kladečský plán, výpočet zátěže a cenovou nabídku.

 

Zdroj: Krajiczech_02

Obr. č.3: 3D vizualizace fotovoltaické elektrárny

 

„V našich produktech dbáme na striktní testování každého použitého komponentu a trvale pracujeme na zlepšení a optimalizaci produktů. Za účelem dosažení nejvyšší kvality používáme posílené materiály. Proto jsme získali certifikát NTA, který ocenil vysoký standard našich produktů,“ řekl Peter Grass, CEO společnosti PMT během krátkého rozhovoru v rámci veletrhu Intersolaru.

 

Celý montážní systém má vysokou aerodynamickou odolnost a stabilitu. Systém EVO 2.0 byl úspěšně testován ve větrném tunelu v nezávislé německé zkušebně. Společnost PMT se tak na trhu prosadila v oblasti inovací a jako jedna z prvních společností získala za svůj aerodynamický systém EVO 2.0 certifikát NATIONAL TECHNICAL APPROVAL Z-14.4-790 od Německého institutu pro pozemní stavitelství.

Distribuce a další informace:

Distribuci a projektovou podporu konstrukčních systémů PMT v České republice a Slovensku zajišťuje společnost:

 

KRAJIczech s.r.o.
U panelárny 531/2a
779 00 Olomouc

Email: obchod@krajiczech.cz
www.krajiczech.cz