Jak lépe plánovat a dimenzovat fotovoltaické elektrárny?

Zdroj: Fronius

Nový nástroj pro navrhování fotovoltaických systémů

„Fronius Solar.creator pochází přímo z dílny společnosti Fronius a byl vyvinut s cílem podporovat zákazníky při plánování, dimenzování a navrhování fotovoltaických systémů,“ vysvětluje Martin Hackl, Global Director obchodní jednotky Solar Energy, Fronius International GmbH.

„Doporučujeme, aby se jeho sestavy používaly také při konzultaci nebo obchodním rozhovoru s koncovým zákazníkem. Dají se tak snadno ilustrovat hospodárnost, energetické toky a komponenty. Zátěžové profily, které jsou v tomto nástroji předdefinované, nabízejí podporu při výběru profilu spotřebičů a poskytují podrobný odhad očekávané spotřeby, „dodává Hackl.

Více než jen nástroj pro plánování

Mnohé z funkcí nástroje Solar.creator nabízejí víc než jen samotné plánování FV systémů. Tento bezplatný nástroj poskytuje všechny možnosti online konfigurace, od výběru lokality až po finální sestavy. Efektivní propojení s různými databázemi (databáze modulů, databáze informací o počasí, integrace Google Maps) generuje nejlepší možné výsledky.

„Propojením s databází informací o počasí získá uživatel údaje o osvitu pro zvolenou lokalitu,“ vysvětluje Leonhard Peböck z produktového marketingu společnosti Fronius International GmbH.

Pro zajištění optimálního a komplexního plánování systému poskytuje Solar.creator automaticky návrhy dalších řešení, například vhodný akumulátor a v budoucnu také možnosti přípravy teplé vody nebo inteligentní řešení pro nabíjení elektromobilu. Získané výsledky je možné individuálně a přehledně zpracovat. Tento druh vizualizace podporuje prodej.

Nástroj, který poskytuje maximální podporu při plánování a prodeji

Praktické je zejména to, že se uživatelé jednoduše přihlašují a odhlašují pomocí svého stávajícího účtu na portálu Solar.web. Kromě toho lze s jedním přístupem naplánovat neomezený počet projektů. Přehledné zobrazení nabízí kvalitní souhrn informací a díky vysokému uživatelskému komfortu jsou uživatelé celým plánováním provedeni krok za krokem.

 „Bezplatný nástroj Solar.creator je flexibilní, uživatelsky přívětivý a nabízí komplexní dimenzování a simulaci FV systémů, a to v kombinaci s elektrickými spotřebiči, akumulátorovými systémy a brzy také s elektromobily. Tento nástroj poskytuje maximální podporu při plánování a prodeji,“ shrnuje na závěr Leonhard Peböck.

Přejít na Solar.creator: https://creator.fronius.com/