Intersolar (2.): LONGi získala prestižní ocenění za vysoce výkonný modul řady Hi-MO 5

Společnost LONGi Solar („LONGi“), přední světový výrobce panelů,  získala ocenění veletrhu Intersolar 2021 v kategorii „Fotovoltaika“ za nový modul řady Hi-MO 5 (182 mm) s vysokou účinností.

Zdroj: LONGi Solar

Prestižní ocenění

Toto prestižní ocenění byla letos společnosti LONGi uděleno během online ceremoniálu, který je součástí skupiny veletrhů the Smarter E, pořádaných organizátory veletrhu Intersolar.

Prestižní ocenění Intersolar je udělována společnostem, které významně přispívají k úspěchu fotovoltaického průmyslu s tím, že oceňuje především technologické inovace a průkopnická řešení. Letos toto ocenění získala společnost LONGi v kategorii „Fotovoltaika“, a to na základě pokročilé technologie a inovací, které stojí za jejími novými moduly řady Hi-MO 5.

Vysoká účinnost

Modul Hi-MO 5 využívá vysoce výkonnou technologii bifaciálních článků typu PERC. Spodní část článků zahrnuje pasivační vrstvu, která umožňuje zachycení elektronů do vodivostního pásu (jinak by se přeměnily na teplo a nevyužily k výrobě elektřiny). Toto řešení vede k vyšší účinnosti přeměny slunečního světla na elektřinu.

Modul je určen pro velké solární elektrárny po celém světě. Články jsou vyráběny z křemíkových destiček ve formátu M10, který se stává novým standardem v branži. Díky hustě rozmístěným článkům a použitým technologiím dosahuje modul účinnosti 21,3 %. Fotovoltaické články jsou navíc dopovány heliem a mají integrované segmentové pájecí spoje založené na technologii Longi Smart Soldering.

Vysoká účinnost a výkon modulu Hi-MO 5 přispívá ke snížení celkových nákladů na výrobu elektřiny (LCOE) v solárních elektrárnách. Společnost LONGi se zavázala vyvíjet a dodávat moduly s vysokou účinností, vysokou spolehlivostí a vysokou kvalitou.

Lídr v inovacích

Před několika týdny společnost LONGi oznámila, že vyrobila článek typu P pomocí technologie TOPCon s účinností 25,09 %, což potvrdil nezávislý německý Institut für Solarenergieforschung v Hamelnu (ISFH). Čínský výrobce panelů také nedávno dosáhl nového světového rekordu v  účinnosti článku TOPCon typu N na hodnotu ve výši 25,21 %.

„Jsme velmi potěšeni, že jsme získali prestižní ocenění Intersolar 2021, které potvrzuje vysokou kvalitu modulu řady Hi-MO 5, ale i náš důraz na technologické inovace. Společnost LONGi se zavazuje, že bude i nadále poskytovat špičková řešení, která urychlí přechod na čistou energii po celém světě a maximalizují návratnost investic pro naše zákazníky po celém světě,“ komentoval udělení ceny Dennis She, senior viceprezident společnosti LONGi.

Distributorem panelů LONGi je v České republice společnost nanosun s.r.o..