Horké téma: Opravdu solární panely nefungují a na záruky se nelze spolehnout?

V české solární branži nastal minulý týden velký rozruch kvůli „velmi kontroverznímu článku v deníku DNES“. Důvodem jsou „neověřené informace“ o nekvalitě českých fotovoltaikých elektráren a špatné kvalitě panelů. Jaká je tedy skutečnost a co říkájí nezávislé testy panelů?
Informace od předních expertů

Opravdu záruku na panely nefungují? Jaká je reálná degradace panelů z FVE postavených v Česku v době boomu před 13 lety a v současnosti? Co na kvalitu panelů říkají přední experti z řad nezávislých testovacích institucí a předních světových výrobců?

O výše uvedených tématech můžete diskutovat již v polovině října v Praze na konferenci Smart Energy Forum za účasti těchto předních expertů:

Radovan Kopecek, Managing Director Advanced Cell Concepts at ISC Konstanz & Member Board Of Directors at European Solar Manufacturing Council (ESMC)
– Radovan je renomovaným světovým expertem na problematiku vývoje solárních článků a panelů a má „české kořeny“ 

George Touloupas – Senior Director of Technology and Quality, Solar and Storage ze nezávislé poradenské a testovací instituce v USA-  Clean Energy Associates (CEA)
– George se specializuje na problematiku „PV procurement and testing“ pro velké fotovoltaické elektrárny na světě     

Maria Aram Merdzhanova, Head of Sales EE, UK ve společnosti  JinkoSolar
 která je největším světovým výrobcem solárních panelů
– Maria má obrovské zkušenosti s prodejem FV komponentů pro klienty v Evropě

Thanasis Sakkas, Sales Director Channels Europe ve společnosti GoodWe
– od roku 2022 je GoodWe jeden z 10 největších výrobců FV střídačů na světě a několik posledních let patří k lídrům v prodeji střídačů na českém fotovoltaickém trhu

Peter Grumlik, CEO, GBC Solino s.r.o., který ve své přednášce popíše 17- leté zkušenosti s testováním FV panelů v reálných podmínkách českých FVE

Jak se na konferenci registrovat a získat slevu?

Registrace konferenci Smart Energy Forum probíhá online na tomto odkazu.

Při registraci v termínu do konce 30. září platí 17% sleva!