Greenbuddies postavili více než 1 GWp solárních elektráren a stali se jedničkou na českém trhu

Společnost Greenbuddies dosáhla za posledních dvanáct měsíců  výrazného pokroku v oblasti výstavby fotovoltaických elektráren, carportů a developomentu. Díky inovacím společnost expandovala do nových evropských trhů a posílila svoji přítomnost na těch stávajících. Do roku 2024 společnost vstupuje s odhodláním i nadále potvrzovat, že jsme „The Unstoppables“ na poli fotovoltaiky.

Zdroj: Greenbuddies

Významný milník

V průběhu posledních dvanácti měsíců, což je v solárním byznysu poměrně dlouhá doba, společnost Greenbuddies dosáhla řady významných úspěchů a pokroků. „Rozšířili jsme naše působení do dalších evropských zemí, nyní operujeme již v 17 státech EU, přičemž zejména ve Skandinávii jsme zaznamenali výrazný růst. V Německu jsme se mohli pochlubit instalací naší první plovoucí fotovoltaické elektrárny. Letos jsme také pokořili významný milník – 1 GWp instalovaného výkonu – od založení Greenbuddies v roce 2017,“ komentuje společnost Greenbuddies své úspěchy.

Také tým společnosti Greenbuddies, který se specializuje na nabíjecí infrastrukturu, prokázal svou schopnost upevňovat vztahy s klíčovými partnery a rozšiřovat svůj dosah na nové trhy. V loňském roce byly také posíleny vazby s našimi předními pravidelnými zákazníky, jako je PVI a také síť vysokorychlostních nabíječek IONITY / Tritium, kde zajišťujeme servis v Německu, Rakousku, ČR a Polsku. Společnost navázala nové obchodní vztahy s předními evropskými hráči v oblasti výstavby FVE, jako jsou Engie DE, Formtec, Cleen Energy a CPG.

Úspěch na poli carportů

Kromě toho se společnost Greedbuddies podílela na instalaci bateriových úložišť pro společnost Tricera. Tento rok také přinesl významný pokrok v projektu pro rakouského energetického giganta Verbund, se kterým společnost Greenbuddies podepsala smlouvu a zahájila výstavbu střešních fotovoltaických elektráren a carportů na několika lokalitách.

V roce 2023 Greedbuddies navázala spolupráci s širokou řadou evropských dodavatelů carportů, podílela jsme se na vývoji a testovacích stavbách řady nových řešení. Společnost tak získala expertízu potřebnou pro plánované projekty tohoto stále populárnějšího řešení.

Jednička na českém trhu

Velkou část našeho úsilí Greenbuddies směřuje také na domácí český trh, kde drží pozici české jedničky se zaměřením na fotovoltaiku, i díky referencím ze zahraničí. V roce 2023 byly na českém trhu vidět výsledky developmentu pozemních FVE, které jsou komplexnější a jejichž příprava trvá déle než u střešních projektů.

„V roce 2024 se těšíme na další velké projekty, jaké jsme zvyklí realizovat v zahraničí. Věříme, že letošní rok bude pro fotovoltaiku úspěšný, zejména díky rostoucí potřebě čistých energetických zdrojů a pokračujícímu poklesu cen stále efektivnější technologie komponentů,“ uzavírá společnost Greenbuddies svůj komentář.