Fronius již brzy představí první virtuální solární veletrh

Společnost Fronius, expert na solární energii, zahájí vlastní virtuální solární veletrh, a to zcela ve znamení vize 24 hodin slunce. „Rádi bychom návštěvníkům veletrhu ukázali nejnovější vývojové novinky a provedli je bohatou nabídkou našich řešení,“ shrnuje novou koncepci veletrhu Martin Hackl, Global Director Solar Energy, Fronius International GmbH.

Zdroj: Fronius

Zdroj: Fronius

Řešení pro vizi 24 hodin slunce 

„Všechny naše novinky a široké spektrum aplikací akumulace, elektromobility nebo solárního vytápění a chlazení jsou zaměřeny na maximální samozásobení solární energií. Významný prostor věnujeme také aktuálním otázkám solárního vodíku a digitalizace,“ dodává Hackl.

Na programu jsou inovativní řešení pro rodinné a bytové domy, malé podniky i komerční fotovoltaické parky. Společnost Fronius samozřejmě také překvapí návštěvníky různými novinkami. A jako vždy klade velký důraz na poradenství a servis pro zákazníky a instalátory. Mezinárodní odborníci Fronius proto zvou na prohlídky vedené v různých jazycích, při kterých provedou návštěvníky různými stěžejními tématy. Možný je také průzkum jednotlivých oblastí na vlastní pěst.

Stále více lidí usiluje o nezávislost a maximální soběstačnost v zásobování fotovoltaickou energií. Společnost Fronius nabízí kompletní řešení, počínaje inteligentními střídači přes možnosti ukládání energie až po ohřev teplé užitkové vody s regulátorem spotřeby Fronius Ohmpilot. A to není všechno. Každý střídač Fronius je sériově vybaven odpovídajícími funkcemi a rozhraními, takže vlastním vyrobeným proudem lze nabíjet také elektromobil.

Zajímavostí je vítěz Intersolar AWARD 2020 a několikrát oceněný hybridní střídač Fronius Symo GEN24 Plus ve výkonnostních třídách od 6 do 10 kW. Zaujme mimo jiné základními variantami nouzového napájení přímo na desce a představuje dokonalé řešení typu „vše v jednom“ pro komplexní samozásobení solární energií.

Toto zařízení je sériově vybaveno přípojkou akumulátoru, energetickým managementem, monitoringem a otevřenými rozhraními, např. pro ohřev užitkové vody, elektromobilitu nebo systém pro automatizaci domácností. Díky integrované Multi Flow Technology přesvědčil střídač Symo GEN24 Plus již při letošním srovnání domácích akumulátorů provedeném renomovanou vysokou školou HTW Berlín 94% efektivitou systému a s velkým náskokem získal první místo.

Digitální technologie Fronius

Digitální nástroje podporují a usnadňují manipulaci s výrobky a řešeními Fronius od uvedení do provozu instalační firmou přes kontrolu a monitoring systému v reálném čase až po odstraňování potíží a poprodejní servis.

Instalátoři, servisní technici i koncoví zákazníci využívají výhod přehledných nabídek Fronius, které lze jednoduše používat prostřednictvím smartphonu, tabletu nebo jako variantu pracovní plochy. Návštěvníci na veletrhu získají vhled do nejnovějších aplikací Fronius Solar.start a Fronius.SOS a mohou se přesvědčit o výhodách nejnovějších funkcí pro optimalizaci vlastní spotřeby na portálu Fronius Solar.web.

Zelený vodík jako palivo a dlouhodobé úložiště

Ekologicky vyráběný vodík je udržitelnou alternativou fosilních paliv v oblasti mobility a slouží jako dlouhodobé úložiště solární energie vyrobené v létě pro použití v zimě. Kompletním řešením na klíč pro lokální výrobu, ukládání a čerpání vodíku je zařízení Fronius Solhub.

Toto řešení mobility a energie, které lze přizpůsobit individuálním potřebám zákazníků, nabízí široké možnosti využití pro zemědělství, cestovní ruch, podniky i obce. Za tyto přednosti nedávno získal ocenění The Smarter E Award 2020 v kategorii Smart Renewable Energy. Prohlédněte si zařízení Solhub v Thalheimu v rámci virtuální prohlídky, jako byste byli na místě.

Odborníci společnosti Fronius se těší, že vám představí novinky a příklady použití. Abyste se mohli zúčastnit některé z požadovaných komentovaných prohlídek v preferovaném jazyce, stačí se přihlásit na adrese https://www.fronius.com/en/photovoltaics/infocentre/events/fair-en-virtual-trade-show-2020. Najdete zde všechny informace o digitálním solárním veletrhu Fronius a podrobný program.