FORUM ELEKTROMOBILITA 2019: Druhý ročník konference s výstavou & workshop o současnosti a budoucnosti elektromobility

Prodeje elektromobilů rostou, jejich cena klesá. Zásadně se zvyšuje i jejich dojezd. V některých vyspělých zemí Evropy elektromobily již vytlačují auta se spalovacím motorem. I v České republice se elektrická auta definitivně stávají běžnou součástí zejména městského provozu. 

Redakce

Co ale můžeme reálně očekávat v následujících letech? Jaká vozidla, jaké technologie a jaké trendy? Jak se rozvíjí veřejná dobíjecí infrastruktura a městská emobilita? Co může znamenat rozvoj elektromobility pro energetiku? Nejen na tyto otázky Vám pomůže najít odpověď Forum Elektromobilita 2019, které proběhne 17.-18. října 2019 ve Fóru Karlín
.
Program Fora Elektromobilita 2019 je strukturován do tří hlavních částí: konference, výstava a workshop. Obsah třech bloků konference zaměřených na klíčovou agendu je připraven tak, aby posluchačům vytvořil ucelený obraz dané problematiky. Výstava umožní účastníkům seznámit se vybranými elektromobily, dobíjecími stanicemi a dalšími produkty a službami pro elektromobilitu. 

V úvodu konference představí vize rozvoje elektromobility v České republice ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Z domácí špičky v Karlíně dále vystoupí Pavel Cyrani (ČEZ), Luboš Vlček (Škoda Auto), Tanja Vainio (ABB), Martin Záklasník (E.ON), Pavel Elis (Pražská energetika), Martin Saitz (Hyundai) a mnoho dalších představitelů významných hráčů trhu. Své názory na vývoj elektromobility v městech představí zástupci Prahy i dalších velkých měst. 

Ze světových řečníků se konference zúčastní např. Mubarak Moosa (Frost & Sullivan), Lutske Lindeman (City of Rotterdam), Amadeus Regerbis (EnBW), Philipp Janzen (Hubject GmbH), Alexander Lewis-Jones (Delta Energy and Environment) nebo Bruno Ahrens (Robert Bosch GmbH)
Druhý den pokračuje Forum workshopem na téma „Elektrifikace firemních fleetů“, který je veden zkušenými lektory z oblasti elektromobility.

Forum je primárně určeno pro provozovatele velkých i malých fleetů, veřejnou správu, dodavatele vozidel a technologií, leasingové společnosti a banky a pro všechny, které zajímá boom elektromobility. 

Generálními partnery jsou skupina ČEZ za podpory evropského programu Connecting Europe Facility a ŠKODA AUTO, hlavní partneři konference jsou ABB, E.ON, Pražská energetika, innogy, Hyundai, Siemens a Porsche ČR. Forum Elektromobilita 2019 se uskuteční pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu, primátora hlavního města Prahy, Svazu průmyslu a dopravy České republiky a Svazu automobilového průmyslu.

Přijďte si na elektromobilitu udělat svůj vlastní názor.