Neuvěřitelné panely Suntech fungují skvěle i po 17 letech

S aktuálním fotovoltaickým boomem na trhu vzniká obrovské množství nových výrobců solárních panelů. Výrobci se předhánějí na poli stále se zvyšující účinnosti, živostnosti, záruky a garantovaného výkonu po letech provozu. 

Nač si dát pozor?

Jedna věc je dosáhnutí těchto parametrů v laboratorních podmínkách, druhá věc jsou ovšem reálně ověřená data z instalovaných elektráren.

Pro reálnou a správnou návratnost investice do fotovoltaické elektrárny je základem zvolit takové komponenty, které zmíněné parametry dosahují po celou živostnost zvoleného produktu, nebo je v lepším případě i převyšují.

Při volbě nekvalitního panelu se jevy degradace modulů mohou objevit již za 5-10 let. Mezi takové jevy patří například zežloutnutí EVA fólie, nebo delaminace, které negativně ovlivní funkčnost modulu. To však fotovoltaickým panelům od společnosti Suntech nehrozí.

Závěry odborné vědecké analýzy

Univerzita v Krakowě, pod vedením Piotra Olczaka, vypracovala analýzu výkonnosti panelů Suntech na základě analýzy dat mezi lety 2004 – 2021. Testování proběhlo na dvou střešních elektrárnách instalovaných v Německu v roce 2003 o výkonech 37.8kWp a 18.48 kWp.

Výsledky této 17 leté analýzy přinesly naprosto výjimečné výsledky ve stálosti reálného výkonu obou elektráren, které výrazně předčily deklarované minimální hodnoty výrobce.

Dosažení takového výsledku pouze potvrzuje trvanlivost a konzistentní kvalitu panelů SUNTECH, kdy i po 17 letech v provozu za jakýkoliv podmínek či nepřiznivých vlivů počasí, stále fotovoltaické panely Suntech dosahují účinnosti 98,1% v první elektrárně a 97,1% u elektrárny druhé, oproti účinnosti z prvního roku jejich instalace.

Fotovoltaické panely Suntech tak nastavují nový standard konkurenčním produktům v působivé stálosti výkonu elektrárny po téměř dvacetiletém provozu.

Analýza univerzity v Krakowě dokazuje, že investice do fotovoltaických panelů Suntech je nejen rozumná volba, ale především dlouhodobá investice s bezkonkurenční návratností. 

Proč vsadit na Suntech?

Společnost Suntech je dlouhodobě ověřený výrobce solárních panelů s plánovanou produkcí přes 20 GW ročně. Patří mezi přední výrobce TIER 1 fotovoltaických panelů a díky neustálým inovacím určuje směr v dané technologii.

Panely Suntech jsou kryty německou pojišťovnou Munich RE. V roce 2022, Suntech také obdržel prestižní ocenění TOP Performer v žebříčku spolehlivosti PV modulů (PVEL).

Běžně jsou dostupné panely Suntech o výkonech od 400-550Wp. Nově také naleznete i moduly využívající inovované články N-TOPCon dosahující účinnosti až 22%, nulovou LID degradací, vyšší výkoností při nižším osvitu a zvýšenou odolností v náročných povětrnostních podmínkách.

Společnost Suntech však inovuje ještě dál. Mezi další inovace patří vysoce výkonné bifaciální moduly glass-glass (oboustranný, 2 vrstvy skla), kde tloušťka jedné vrstvy je pouze 1,6mm a panel tak dosahuje hmotnosti jako standardní panel s 1 sklem a fólií, což ocení nejen instalatéři s ohledem na manipulaci, ale také investor vyžadující minimální zatížení střechy nebo konstrukce.

” V roce 2008 jsme v italským Turíně spustili novou fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 513kW. V té době velký projekt, kdy jsme vsadili na fotovoltaické polykrystalické panely Suntech STP230-60/Wd. S postupem času to byla určitě správná volba!

Dnes je to již 15 let od spuštění a elektrárna stále generuje obdivuhodný výkon téměř s takovou účinností, jako na svém počátku,“ říká Alberto Gaioni | PV power plant designer.

 

Další fotovoltaické elektrárny s panely Suntech stále v provozu

 

 

 

 

 

Česko, Olomouc (70 kW, 2008)       

                                       

 

 

 

 

Slovensko, Rimavská Sobota  ( 1 MW, 2011)

 

 

 

 

 

Česko, Klášterec nad Ohří (130kW, 2009)

 

 

 

 

 

Česko, Žatec (1,3MW, 2009)                                        
                                                                                                                                                

Výzkum a vývoj v Suntech

Společnost Suntech se vždy věnuje zdokonalování výrobních technologií a technologií výzkumu a vývoje, aby zajistila co nejspolehlivější a nejvyšší kvalitu, k tomu využívá:

Technologický výzkumný institut

Společnost Suntech si cení technologických inovací, neustále investuje do výzkumu a vývoje a vlastní více než 600 autorizovaných patentů.

Produktová kontrola a testovací centrum

Suntech vlastní národní testovací centrum pro fotovoltaické produkty certifikované CNAS a je vybavena více než 100 moderními testovacími stroji, které jsou špičkou ve fotovoltaickém průmyslu.

Certifikace třetích stran

Společnost Suntech je plně certifikována profesionálními zkušebními organizacemi třetích stran.

Video: Jak probíhá výroba moderní technologie panelů TOPCon v Suntech

Distributorem panelů Suntech v České a Slovenské republice je společnost GBC Solino s.r.o. se sídlem a sklady v Olomouci.