600 MW: Skupina SIG postaví v Polsku rekordní objem fotovoltaických elektráren

Mezinárodní investiční skupina Sun Investment Group (SIG) oznámila, že hodlá v Polsku developovat a postavit více než 600 MW fotovoltaických elektráren (FVE). SIG patří v současnosti k lídrům ve výstavbě a developmentu nových FVE v Polsku. Pro své klienty již v Polsku zrealizovala 40 MW FVE, přičemž své portfolio již prodala investičním fondům ze společnosti  Aberdeen Standard Investments.

Q-Cells


Dynamický rozvoj polského trhu

Společnost SIG na počátku července oznámila, že v Polsku v současnosti staví dalších více než 60 MW nových FVE a současně má ve fázi developmentu více než 600 MW po celé zemi. SIG je na polském trhu poměrně novým hráčem, jelikož na místní trh vstoupila na konci roku 2017.

V letošním roce SIG prodala své první portfolio o velikosti 42,36 MW investorům ze ze společnosti  Aberdeen Standard Investments, Jednalo se o 43 projektů o velikosti 1 MW, na které společnost SIG získala v aukcích podporu na bázi Contract for Differents (CfD). Všechny projekty SIG vydevelopovala, postavila a zajistila jim servisní služby (EPC a O&M) pro své klienty.

„Považujeme Polsku za jeden z nejlepších fotovoltaických trhů v Evropě díky začínajícíím aukcím, ve kterých se udělila podpora pro více než 300 MW nových projektů. Počítáme, že místní trhy poroste ročním tempem ve výši 400-500 MW,“ říká Deividas Varabauskas, zakladatel a CEO společnosti SIG.

Letos SIG otevřela svoji kancelář ve Varšavě, kde posílila svůj firemní tým o řadu zkušených profesionálů. Kromě Polska se SIG zaměřuje na perspektivní fotovoltaické trhy v Pobaltí a také ve Velké Británii. 

SIG také podporuje iniciativu RE100, jejímž cílem je rozvíjet fotovoltaiku na bázi PPA smluv mezi výrobci solární energie a zájemci o ekologickou energii z řad firem jako je Procter & Gamble, PepsiCo, Nestle, Mondelēz International, Kimberly-Clark, Mars, Novo Nordisk, Synergy Health nebo HP.