Krannich Solar letos expanduje a chystá nový eshop v Česku

Společnost Krannich Solar je jedním z předních světových distributorů v oblasti fotovoltaiky. S ohledem na růst globálního solárního byznysu společnost nově zakládá dceřiné společnosti v Číně, Rumunsku, Maďarsku, Austrálii a Spojených státech amerických.

Zdroj: Krannich Solar

Solidní růst byznysu v roce 2021

Společnost Krannich Solar pokračuje i v roce 2021 v tempu růstu. Tento distributor  fotovoltaických komponentů, který působí na více než 20 mezinárodních trzích, je velmi spokojený s vývojem svého byznysu v letošním roce, navzdory logistickým problémům a nedostatkům některých komponentů.

„Obchodní činnosti se v našich pobočkách velmi dobře rozvíjejí. Růst na trhu byl opět zaznamenán v téměř všech zemích, kde působíme. Zejména hlavní evropské trhy rostou rychlým tempem,“ shrnuje Kurt Krannich, zakladatel a CEO společnosti Krannich Solar.

Kurt Krannich je přesvědčen, že trh s fotovoltaikou bude i nadále nabírat na rychlosti, protože naše ovzduší nelze chránit bez obnovitelných zdrojů energie.

Další expanze

Společnost Krannich Solar i nadále expanduje na globální úrovni a letos už otevřela dvě nové pobočky v Rumunsku a Maďarsku. Společnost roste i na australském a americkém trhu, kde firma letos expandovala a otevřela zde nové pobočky.

V současné době vzniká další pobočka v Šanghaji, která zahájí provoz v roce 2022. Tyto nové pobočky budou zajišťovat potřeby rostoucí zákaznické základy a budou fungovat v souladu s dynamickým růstem trhu s fotovoltaikou v těchto zemích. Nadále budou na místní úrovni poskytovat podporu.

Navzdory obtížné situaci v dodavatelském řetězci v současnosti je společnost Krannich Solar předzásobena i na další roky. „Letošní rok uzavřeme s růstem na úrovni přibližně 50 % oproti roku 2020,“ říká finanční ředitel společnosti Krannich Solar Jens Ullrich.

Společnost očekává silný růst i v roce 2022. „Poptávka po fotovoltaice roste na celém světě, včetně velkoobchodu. Kvůli poptávce po skladování, chytrým domácnostem, elektromobilitě, propojení odvětví a jiným jsou problémy s dodavatelským řetězcem stále složitější. Díky těmto požadavkům se technické know-how, logistika a manipulace stává neustále sofistikovanějším,“ dodává Ullrich.

Nový eshop v Česku

V každé zemi se zaměřujeme na něco jiného, a to v závislosti na podmínkách právního rámce. Na nových trzích, jako je Mexiko nebo Jižní Afrika, se zaměřujeme na ziskovost fotovoltaických systémů. Na rozvinutých trzích jako například v Německu se naše úsilí přesouvá směrem ke kompletním řešením. Odborníci na fotovoltaiku ve společnosti Krannich Solar vyvíjejí pro každý trh optimalizovaná systémová řešení.

Neustálá expanze online nakupování pohání globální růst ve společnosti Krannich. V současné době mohou zákazníci nakupovat v internetovém obchodě našich 12 poboček a tento trend bude nadále pokračovat.

V Polsku a České republice v současné době pracujeme na otevření internetových obchodů. Zákaznici ve Švýcarsku, Belgii a Nizozemsku budou také moci nakupovat online ve svých rodných jazycích.