Lídr trhu loni uzavřel smlouvy na dodávku více než 2600 domácích solárních elektráren

Boom fotovoltaiky v Česku láme rekordy. Potvrzuje to i lídr trhu SolidSun, který v roce 2021 uzavřel smlouvy na dodávky více než 2600 domácích střešních solárních elektráren. Další elektrárny firma také staví pro firmy a v zahraničí.

Zdroj: SolidSun

Rekordní růst 

Rok 2021 byl pro společnost SolidSun v mnoha směrech rekordní. Objem celkových tržeb vzrostl na 768 milionů Kč, což představuje růst o 28 % oproti roku 2020, kdy tržby činily 596 milionů Kč. Společnost o tom informuje ve své výroční zprávě za rok 2021.

Boom fotovoltaiky se také podepsal i na zisku společnosti. Oproti roku 2020 se společnosti SolidSun podařilo navýšit na 31,5 milionů Kč. Hlavní podíl na rekordním hospodářském výsledku měl objem nově podepsaných smluv na dodávku solárních elektráren pro domácnosti, který dosáhl počtu 2634.

Do růstu tržeb se pozitivně projevila i výstavba velkých solárních parků v zahraničí. SolidSun úspěšně rozvíjí solární byznys na trzích v Rumunsku, Slovensku a dalších zemích.

Dynamický rozvoj

Společnost SolidSun pokračuje úspěšně v rozvoji svých obchodních aktivit na českém fotovoltaickém trhu, kde letos dále roste. „Během posledního roku jsme se stali špičkou na trhu s fotovoltaikou a v současnosti máme více než 70 zaměstnanců,“ popisuje aktuální situaci David Dytrych, výkonný ředitel společnosti SolidSun ve výroční zprávě.

Firma neustále rozšiřuje počet svých kmenových zaměstnanců a také extérních spolupracovníků. „Reagujeme tak na více než 400% růst poptávky po fotovoltaických elektrárnách v posledních měsících roku 2021,“ dodává Dytrych.

V roce 2021 se společnosti SolidSun podařilo realizovat dvakrát více zakázek, než tomu bylo v předchozím roce. „V roce 2021 jsme zvýšili počet instalací fotovoltaických elektráren na rodinných domech na 1116, oproti 735 instalacím v roce 2020,“ komentuje Dytrych.

Podle sdělení firmy v roce 2021 dosahoval podíl solárních elektráren s akumulací téměř 99 %. „Je to přirozená reakce na vývoj trhu s energiemi, kdy toto řešení poskytuje to nejlepší, co může zákazník chtít, “ říká Jaroslav Hadinec, jednatel společnosti SolidSun s.r.o., které v posledních letech patří k lídrům fotovoltaického trhu v Česku.