Solarity posiluje svůj management o nového Obchodního ředitele a Marketingového manažera

Společnost Solarity s. r. o., distributor a poskytovatel řešení pro fotovoltaické systémy,posílil svůj management o Thomase Vernerssona, nového Obchodního ředitele a Jiřího Poláčka, nového Marketingového manažera.

Profil nového Obchodního ředitele

Thomas Vernersson přináší do společnosti Solarity více než 20 let zkušeností z automobilového a elektrotechnického výrobního průmyslu, kde zastával pozice v předních světových organizacích, jako jsou Rimaster, TrackCam nebo Car-O-Liner.

Jako nový obchodní ředitel se Thomas zaměří na posílení pozice společnosti Solarity v regionech střední a východní Evropy (CEE) a Blízkého východu a severní Afriky (MENA) a otevření obchodních příležitostí na nových trzích.

„Věřím, že abyste byli úspěšným mezinárodním partnerem, potřebujete silnou lokální přítomnost, správné schopnosti a odborné znalosti. Hlavní prioritou je nyní zvýšit náš potenciál a jako první konkrétní krok brzy otevřeme kanceláře a sklady na nových trzích,“ říká o svých prioritách švédský manažer Thomas Vernersson.

“Ještě důležitější ovšem je, abychom nadále posílili naší pozici na trzích, kde už momentálně úspěšně působíme. Jen tak můžeme pokračovat v poskytování těch nejlepších služeb, růstu naší společnosti a generování příjmů našim partnerům,“ dodává Vernersson.

Profil nového Marketingového ředitele

Jiří Poláček má bohaté zkušenosti ze spotřební elektroniky a telekomunikací ze společností Philips a O2. Ve společnosti Solarity bude mít na starosti všechny B2B marketingové, reklamní a PR aktivity společnosti a bude zodpovědný za nastavení a implementaci marketingové strategie firmy za účelem zvýšení Brand awareness a růstu zákaznické základny.

„S Thomasem a Jiřím na palubě dokážeme uspokojit rostoucí poptávku z námi obsluhovaných trhů a zároveň posuneme naše aktivity na vyšší úroveň. Nepochybuji o tom, že jejich odbornost bude důležitou součástí na naší cestě stát se globálním poskytovatelem fotovoltaických řešení,“ komentuje jmenování nových členů managementu Michal Adrián, generální ředitel společnosti Solarity.

Další expanze firmy

Vernersson a Poláček budou řídit obchodní a marketingové aktivity z centrály společnosti v Praze a budou úzce spolupracovat s pobočkami v Maďarsku , Jordánsku , Polsku a na Ukrajině . Za účelem expanze společnost Solarity nabrala od začátku roku již 15 nových zaměstnanců do obchodních pozic a oddělení back-office, aby dokázala pokrýt neustále rostoucí poptávku ze svých trhů.

Česká společnost Solarity s. r. o. zaznamenala v první polovině roku 2020 rekordní výsledky a dodala svým zákazníkům více než 75 MW. Navzdory zpomalení svých obchodních aktivit na mnoha trzích z důvodu koronavirové krize byla společnost schopna meziročně vyrůst o 21% ve srovnání s první polovinou předchozího roku.