Proč  úspěšný instalatér fotovoltaik EWA Systems expanduje na jižní Moravu?

Společnost EWA Systems, která se zabývá instalacemi a servisem střešních fotovoltaických elektráren, expanduje na jižní Moravu. Proč firma klade důraz na kvalitní komponenty a špičkový zákaznický servis?

Zdroj: Ewa Systems

Nová expanze

V současnosti společnost EWA Systems působí jako instalatér střešních fotovoltaických elektráren zejména v Pardubickém a Královehradeckém kraji. Firma dynamicky roste a letos nově expanduje do na Jihomoravského kraje.

„Nehodláme působit na území celé České republiky, protože chceme náš případný servis řešit obratem tak, aby byl pro naše klienty komfortní a rychlý,“ říká Etienne Schöbel, ředitel společnosti EWA Systems.

Cílem společnosti EWA Systems je postupná expanze s tím, že si buduje silný a stabilní servisní tým. „Naším záměrem je na trhu působit dlouhodobě a  zůstat zde i pro klienty jako servisní podpora  po konkurenčních fimách, které mohou časem  ukončit činnost kvůli klesající poptávce či z jiných důvodů,“ dodává Schöbel.

Individuální přístup a špičková technologie

Společnost EWA Systems je proklientský orientovaná, a proto novým zákazníkům vždy na osobní schůzce detailně vysvětlí výhody i případné omezení fungování fotovoltaiky v praxi.

„V případě schválení připojení elektrárny od distributora se znovu s klientem setkáme, abychom probrali možnosti instalace. Pak uzavřeme smlouvu o dílo a díky tomu, že máme většinu zboží skladem, je možné realizaci zahájit téměř ihned v závislosti na volných termínech a počasí,“ upřesňuje Etienne Schöbel, ředitel společnosti EWA Systems.

Sloganem společnosti EWA Systems je: „Spojujeme přírodu se spičkovou technologií“. Proto se společnost rozhodla, že v její nabídce najdete pouze evropský střídač Fronius, konstrukce K2 system a rozváděče vyrobené na míru podle potřeby dané instalace.

„Pro rodinné domy zásadně nabízíme jen špičkové střídače od Fronius, což je silná rakouská značka. Jsou trochu dražší než čínské, ale je jednoduché provádět jak záruční, tak pozáruční servis,“ říká Etienne Schöbel, ředitel společnosti EWA Systems.

Díky tomu, že jsme se stali Fronius System Partnerem, jsme schopni nabídnout prvotřídní servis elektrárny, máme dálkový dohled, přímou podporu s výrobcem, za klienta zajistíme automatickou aktualizaci softwaru a rok po instalaci zajistíme novou kontrolu elektrárny zdarma na naše náklady. Tímto pro naše klienty garantujeme vysokou kvalitu FVE a bezpečnost provozu.

„Z výše uvedených důvodů je střídač položka, na které by se při instalaci fotovoltaické elektrárny nemělo šetřit,“ uzavírá Etienne Schöbel, ředitel společnosti EWA Systems.