Premiéry na veletrhu Intersolar v Mnichově doplňují širokou paletu produktů SOFAR

Společnost SOFAR, přední světový dodavatel řešení pro fotovoltaiku a akumulaci energie, představila na veletrhu Intersolar v Mnichově své nejnovější systémy mikroinvertorů řady SOFAR PowerNano a C&I ESS PowerIn. Portfolio produktů SOFAR je nyní kompletní a zahrnuje řešení přizpůsobená potřebám různých tržních segmentů, a to jak pro domácí střešní elektrárny, přes komerční a podnikové projekty až po velké pozemní solární elektrárny.

Zdroj: SOFAR

Mimořádný zájem

Letošní veletrh Intersolar byl pro společnost SOFAR výjimečný. Její stánek o rozloze téměř 400 m2 byl po všechny tři dny veletrhu plný návštěvníků i nových produktů, které měly v Evropě premiéru.

Všechny novinky společnosti SOFAR vzbudily velký zájem na veletrhu, ať už se jednalo o řešení určená pro rezidenční fotovoltaiku, nebo o řešení určená pro průmyslové projekty.

„Naši účast na letošním veletrhu Intersolar lze shrnout velmi stručně – byl to naprostý úspěch,“ říká Allen Cao, vedoucí společnosti SOFAR pro Evropu. „Jsme rádi, že naše  řešení, se těší velkému zájmu trhu. To jen potvrzuje naše přesvědčení, že směr, kterým se jako společnost ubíráme, je správný. SOFAR je již dnes nedílnou součástí ekologické budoucnosti.“

SOFAR PowerNano – solární řešení pro balkóny

Jednou z premiér na veletrhu byl PowerNano, produkt určený pro rezidenční segment. Díky své konstrukci je vhodný pro použití v mnoha různých konfiguracích. Kombinace mikroinvertoru, inteligentního domácího rozbočovače a AC baterie chytré řešení pro domácní solární elektrárny, které lze snadno instalovat a maximalizovat přitom návratnost investice do domácí fotovoltaiky.

V kombinaci s úložištěm energie poskytuje systém PowerNano nejvyšší bezpečnost díky integraci RSD, IP67 a stejnosměrného napětí <60 V. PowerNano je kompatibilní s vysoce výkonnými fotovoltaickými panely s wafery o velikosti 182/210 mm a zároveň systém může dosáhnout až 5% vyšší energetické účinnosti. Technologie Plug-and-play usnadňuje instalaci a údržbu systému PowerNano.

SOFAR PowerIn – akumulace řešení pro firmy

Baterie PowerIn je přizpůsobena potřebám skladování energie pro průmyslové a komerční použití. Aktivní balancování pomáhá zvýšit využitelný výkon baterie o 5 %. V kombinaci s panely o vysokém výkonu s využitím waferů 182/210 mm, dosahuje poměr DC/AC hodnoty 1,5+ při nižších celkových nákladech na výrobu elektřiny ( LCOE).

Předností PowerIn je její modulární konstrukce, což v kombinaci s bezúdržbovými záložními bateriemi výrazně snižuje náklady na práci a počáteční investiční náklady.

SOFAR PowerMaster a PowerMega – řešení pro průmyslové aplikace

Bateriové úložiště PowerMaster je řešení založené na nejnovějších technologiích, které umožňuje ukládat energii v průmyslovém měřítku. Toto průmyslové úložiště energie využívá inovativní hybridní systém chlazení vzduchem a kapalinou.

PowerMega je střídač o výkonu 350 kW, který si snadno poradí s jakýmikoliv povětrnostními podmínkami, s provozní teplotou od -30 ℃ do 60 ℃. Díky maximální účinnosti 99,05 % a vstupnímu proudu 20 A na MPPT má PowerMega mnohem vyšší energetickou účinnost. Střídač je standardně dodáván s krytím IP66 a ochranou proti korozi C5-M.

Guy Rong, senior viceprezident společnosti SOFAR, je přesvědčen, že zavedení špičkových řešení společnosti SOFAR je průlomovým krokem na cestě ke globálnímu cíli nulových emisí CO2. „Je to důkazem našeho závazku k rozvoji celého odvětví obnovitelných zdrojů energie,“ řekl Guy Rong při představení produktů na veletrhu Intersolar.

„S využitím našich výzkumných a vývojových kapacit chceme přinášet inovace a řešení, která zajistí zelenější a udržitelnější budoucnost pro všechny,“ dodal Rong.

O společnosti SOFAR

Společnost SOFAR je předním světovým dodavatelem fotovoltaických systémů a řešení pro ukládání energie a zavázala se být lídrem v oblasti digitálních energetických řešení s komplexním portfoliem, které zahrnuje fotovoltaické střídače, hybridní střídače, bateriové systémy pro ukládání energie, centrální úložiště energie a inteligentní řešení pro správu energie pro rezidenční, průmyslové a komunální aplikace.

Od roku 2021 se společnost SOFAR zařadila mezi TOP5 globálních dodavatelů hybridních střídačů, zřídila globální síť výzkumu a vývoje se třemi výzkumnými a vývojovými centry a dvěma výrobními základnami.

V roce 2022 dosáhla roční výrobní kapacita společnosti SOFAR 10 GW pro fotovoltaické a akumulační střídače a 1 GWh pro baterie. Do konce roku 2022 dodala společnost SOFAR více než 18 GW střídačů do více než 100 zemí a regionů po celém světě.

Více informací: https://www.sofarsolar.com/.