Pozvánka: Fotovoltaické Fórum a Energetická konference v Plzni

Zveme Vás po roční přestávce na další prezenční ročník fotovoltaické a energetické konference, která se bude konat ve středu 2.listopadu 2022 v Plzni, na VOŠ a SPŠE Plzeň, Koterovská 85. Po loňském výrazném jedinečném navýšení počtu instalovaných elektráren směřuje i tento rok téměř k řádovému nárůstu nových fotovoltaických instalací. Letošní ročník se proto bude věnovat hlavně problematice navrhování, dimenzování a simulování menších ale i větších fotovoltaických výroben.

 

 

Hlavní oblasti konference:

Zdroj: ČEFAS

 

 

Úvodní blok konference bude zaměřen na vývoj cen energií elektřiny a plynu, který podpořen rusko-ukrajinským konfliktem podporuje rychlejší rozvoj OZE a fotovoltaiky v ČR a celé Evropě. Vize Green dealu, která byla často napadána jako neefektivní a dlouhá cesta se ukazuje jako jedinou možnou a správnou cestou, pro bezpečnost a soběstačnost dodávek energií v Evropě.

ČFA se v rámci svých dlouhodobých cílů v rámci druhého bloku bude zaměřovat na využívání dronů při zaměřování stavebních budov a objektů, včetně používání prvků umělé inteligence zpracování výsledků. Srovnány budou dva světově nejrozšířenější simulační energetické softwary: PV*SOL Premium a PVsyst. Předveden bude i SW pro navrhování fotovoltaických konstrukcí, včetně výpočtu staticko-dynamických parametrů vyvolaného zatížení.

Třetí a závěrečný blok se bude věnovat bilančnímu výpočtu distribučního uzlu pro připojování nových výroben, studiím připojitelnosti a aktuálnímu problému zásobování energií nouzových obydlí na Ukrajině.

Detailní program a další informace naleznete na www.FFCR.cz. Přihlášku naleznete na stránkách konference nebo vyplněním formuláře ZDE.

Členové se základním členstvím ČFA mohou 20 % slevy, pro členy s plným členstvím 50 % slevu.