Novou výkonnou ředitelkou SOMI je Yveta Sammon

Novou výkonnou ředitelkou české společnosti SOMI Applications and Services zabývající se chytrou fotovoltaikou je od ledna Yveta Sammon, která dosud zastávala funkci obchodní ředitelky. Ve funkci nahradila Václava Pávka.

Obrázek: Yveta Saimon_Aktualně.cz

Yveta Sammon přišla do SOMI v loňském roce. Před tím působila ve společnosti Teleperformance Czech Republic, kde vystřídala různé pozice, aby své angažmá zakončila jako provozní ředitelka. Pracovala také ve firmách Internet Mall, Vodafone a Makroconcert. Vystudovala Janáčkovu akademii múzických umění v Brně a Metropolitní univerzitu.

Česká společnost SOMI vyvinula komplexní řešení chytrých fotovoltaických elektráren. Chytrý algoritmus umí na základě informací z meteostanic řídit efektivitu fotovoltaiky a zároveň na základě dat z burzy předpovídá cenu elektrické energie a tyto informace pak využívá k nákupu a prodeji energie ze sítě do bateriového úložiště a naopak.

V loňském roce SOMI instalovala téměř 1000 fotovoltaických elektráren. Mimo domácností dodává fotovoltaiku firmám a bytovým domům. Mezi aktuální projekty patří také realizace Nová zelená úsporám light, v rámci které dodává solární panely s bojlerem pro ohřev vody díky státní dotaci zdarma.