novotegra představuje zcela nové systémy na ploché střechy

Portfolio FV konstrukcí z Německa značky novotegra je široké. Poskytují řešení na všechny běžné typy střech, od standardních šikmých přes ploché až po speciální řešení a fasády. I tak společnost stále přichází s novinkami, nejen co se zdokonalování komponentů týká. Hlavní čerstvou novinkou je systém na zelené střechy Green Roof a úplně nová technologie systému na ploché střechy – Flat roof III. Jedno mají všechny systémy společné, a to certifikovanou kvalitu a vysokou spolehlivost, která odpovídá všem technickým požadavkům a normám.

Zdroj: novotegra

Přednosti Flat Roof III

Ploché střechy na klik, tak by se dal shrnout systém Flat Roof III. Předností jsou prefabrikované komponenty a bez nástrojový zacvakávací systém, které urychlují instalaci konstrukce. Zároveň není nutné řezání žlabů. Měří max. 2,4 m, což usnadňuje manipulaci a přepravu materiálu. Systém je zatím dostupný pro nejběžnější orientaci panelů Východ – Západ, ale v brzké době také orientace Jih.

 

 

Obrázek: Montážní systém novotegra Flat Roof III, Zdroj: novotegra


Obrázek: Montážní systém novotegra Flat Roof III, Zdroj: novotegra

Proč zvolit Flat Roof III?

 • Maximální využití plochy ploché střechy.
 • Rovnoměrné rozložení k výrobě elektřiny.
 • Efektivní využití prostoru díky 10° sklonu modulu a terénu instalace.
 • Křížové spoje na okrajích modulového pole pro vysokou stabilitu.
 • Vhodný pro široké moduly.
 • Úchyty panelů ze systému Top-Fix.

 

Plochá střecha | systém východ–západ III – the shortcut

 

Zelená střecha a FVE – pár nové budoucnosti

 Fotovoltaika na zelené střechy je v České republice novinkou, ale pro svou praktičnost a funkčnost narůstá na oblibě. Kombinace zelené střechy a FVE je ideální řešení pro novostavby jako garáže, logistické haly i mateřské školky, které mají sklon střechy 0-5 stupňů.

Ukázka systému Green Roof firmy novotegra

Instalace systému je velmi jednoduchá. Na hydroizolaci se pokladou desky z recyklovaného plastu a na ně podstavy pro položení panelů. Panely jsou vzdáleny od povrchu střechy tak, aby umožnily růst rostlin a sklouzání sněhu. Velké substrátové desky poskytují dostatek prostoru pro balastní zatížení, tedy vrstvu substrátu (výšku balastního zatížení v dané oblasti zjistíte zdarma z plánovacího nástroje Solar-Planit). Pokládku zeminy do správné výšky následně usnadní orientační stupnice na panelových podstavcích.

Výhody:

 • Nosná lišta modulů funguje zároveň jako kabelový kanál.
 • Substrát funguje zároveň jako balastní zátěž.
 • Časově zpožděný odtok vody odlehčuje při silných deštích kanalizaci.
 • Efektivní využití prostoru díky 10° sklonu modulu.

Zelená střecha snižuje tepelný ostrov města, zadržuje dešťovou vodu, která slouží jako vláha pro stínomilné rostliny a zbytek svým odpařováním vytvoří ochranou hydroizolační vrstvu střechy. Navíc rostliny přirozeně ochlazují nejen okolí, ale i celý fotovoltaický systém, což vede ke zvýšení jejich výkonu zhruba o 10 %. Panely se u tohoto systému usazují do konstrukce na výšku, čímž se maximálně využije plocha střechy.

Historicky první instalace s konstrukcemi novotegra Green Roof v České republice, která bude sloužit pražské kavárně Café Na půl cesty. Stav těsně před finalizací.  

 

Co mají oba systémy Flat Roof III i Green Roof společné

 • Aerodynamika testovaná v aerodynamickém tunelu.
 • Jednoduchou a rychlou instalaci.
 • Prefabrikované komponenty.
 • Udržitelná výroba v Německu.

 

Návrh systému jednoduše z vaší kanceláře

Návrhy obou systémů je možné jednoduše provést online v plánovacím nástroji Solar-Planit, který po zadání parametrů střechy a rozmístěním konstrukcí vypočítá i balastní zatížení.

Návrh projektu v Solar-Planit

 

Při první instalaci pomoc zdarma

Pokud si nejste jisti při první instalaci systému, technici na místo přijedou a zdarma vás instalací provedou. Chcete-li se blíže seznámit s produkty, novotegra poskytuje řadu školení s praktickými ukázkami systémů v showroomu.

Školení montážních systémů pod vedením Ing. Tomáše Horáčka Product Managera novotegra


Při první instalaci pomoc v místě instalace zdarma