Nová radnice v Praze 12 bude mít na střeše fotovoltaickou elektrárnu

Na střeše nově budované radnice v Praze 12 vznikne fotovoltaická elektrárna. Součástí stavby bude nádrž na dešťovou vodu a nabíjecí stanice pro elektromobily. Úředníkům usnadní práci automatizovaný archivační systém, takzvaný rotomat.

Zdroj: ČEZ

Zdroj: ČEZ

 

Investice do solárů za tři miliony korun

Náklady na výstavbu nově budované radnice v Praze 12 by měly dosáhnout 550 milionů korun. S dokončením se počítá nejdříve v první polovině roku 2021.

 

Oproti původnímu projektu bude nová radnice opatřena nádrží na zadržování dešťové vody s minimální kapacitou 70 metrů krychlových, která bude používána k zalévání venkovní zeleně. Zastupitelstvo městské části také dodatečně rozhodlo o přípravě na instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily.

 

Tyto a další dílčí úpravy vyjdou na téměř čtyři miliony korun. Fotovoltaická elektrárna by měla stát maximálně tři miliony korun.

 

Nová radnice bude bezbariérová, její součástí budou kavárna, restaurace, počítá se i s několika obchody. Z nové obřadní síně bude možné vystoupit na střešní terasu. Architektonický projekt vychází z historie Modřan a budova dostane podobu tří kostek cukru. Cukrovar stál v Praze 12 od roku 1861 do roku 2005.