Na fotovoltaiku se musí „od lesa“, ale hajný Vám elektrárnu nepostaví…?

Společnost Nobility s.r.o. z Kunovic zahajuje v roce 2023 již svou 15. sezónu a navazuje tak na úspěšné působení Nobility Solar Projects a.s. Na základě „získání občanského průkazu“ si troufáme tvrdit, že jsme firma s letitou tradicí, se stabilním personálem, který za léta působení na poli fotovoltaiky nasbíral více než bohaté zkušenosti a své know-how se snaží předávat dál.

Zdroj: www.solarnisady.cz

Komplexní služby

Naše společnost Nobility s.r.o. poskytuje komplexní služby, tzn. výstavbu FVE na klíč, včetně projektové dokumentace a vyřízení dotací a následného servisu. Zaměřujeme se nejen na výstavbu na rodinných domech, ale také na komerční, průmyslové instalace a velké fotovoltaické parky.

Naší největší střešní realizací je zatím instalace o výkonu 351 kWp a v současné době je ve fázi realizace solární elektrárna o výkonu 5 MWp v severních Čechách, která bude dokončena v prvním pololetí letošního roku

Na rodinné domy máme samostatnou divizi – SOLÁRNÍ SADY. V této divizi se s výkonem pohybujeme do 50kWp. Tyto výstavby realizujeme s našimi externími montážními partnery.

A kdo je pro nás montážní partner? 

Jsou to elektrikářské firmy s dobrými referencemi, zkušenými pracovníky s odbornou způsobilostí, které již s výstavbou FVE mají zkušenosti a realizují naše zakázky, popřípadně od nás odebírají technologii SOFARSOLAR a ostatní FV komponenty pro montáž svých zakázek.

Distribuce značkových komponentů

Nobility je autorizovaným distributorem technologie SOFARSOLAR, panelů Leapton, flexi panelů SUNMAN a také bifaciálních panelů SoliTec. Důvody, proč jsme se rozhodli pro značku SOFARSOLAR je několik. Chtěli jsme na přesycený trh přijít s dobrou, ale u nás neokoukanou značkou, jejíž vznik se datuje do roku 2012.

Evropskou centrálu má tato značka v Německu, servisní centrum v Polsku a technickou podporu v Praze a u nás v Kunovicích.

A dalším důvodem je, že tato značka nabízí komplexní portfolio produktů. Baterie se dají modulovat až do výkonu 100 kWh. Hybridní asymetrické střídače mají kapacitu až do 20 kW, OnGridové mají kapacitu úctyhodných 255kW.

 

Unikátní přístup ke klientům

Technologie našim obchodním a montážním partnerům nejen prodáváme, ale snažíme se také zajistit komplexní servis. Montážní partner, který realizuje naše zakázky musí být nejen odborně způsobilý, ale také vědět, jakým způsobem naše firma k realizacím přistupuje. To, co nás odlišuje od drtivé většiny firem v oblasti fotovoltaiky, je přístup k našim montážním partnerům a samotné realizaci.

Prvním bodem je odborné školení našich montážních partnerů, které provádíme pravidelně v sídle firmy v našem školícím centru. Školení je zaměřené na představení, instalaci a práci s technologií SOFARSOLAR a nastavení bateriových systému spojené s praktickou ukázkou naší firemní instalace SOFARSOLAR s 80kWh uložištěm, které nám pomáhá vykrývat ranní špičku, viz obrázek vpravo.

Druhým bodem je předrealizační konzultace, v našem případě nazvaná Posouzení Proveditelnosti.

Naší prioritou je stavit kvalitní elektrárny a k tomu je potřeba kvalitní příprava. Na tuto obhlídku tedy vyjíždí montážní partner-elektrikář. Který klientovi vysvětlí podrobnosti týkající se instalace.

Našim cílem není vysílat obchodního zástupce, který získá jen klientův podpis. Na místo proto posíláme proškoleného technika, který je schopen klientovi poradit a navrhnout nejlepší možné řešení elektrárny. Montážní partner si vše zdokumentuje a nafotí. Tyto podklady pak dále slouží k vytvoření projektové dokumentace a naši montážní partneři přesně ví, co a jakým způsobem budou instalovat.

Dalším krokem je samotná realizace. Po vytvoření projektové dokumentace je klientovi odesláno zboží a společně s klientem a montážním partnerem si stanovíme termín výstavby. V tomto případě už montážníci ví, co je na stavbě čeká, mají s sebou projektovou dokumentaci. 

Po úspěšné realizaci zajišťujeme vzdálený monitoring, který poskytuje kontrolu nad elektrárnou.

Životnost fotovoltaiky je min. 25 let a neodborná instalace by se mohla projevit až po čase a způsobit více škody než užitku, proto je naší prioritou pečlivě vybírat montážní firmy. Jde nám o dlouhodobou spolupráci a více než na kvantitu se zaměřujeme na kvalitu.

Kontaktní údaje:

Bc. Erik Huťka, obchodní manažer, tel.: +420 736 144 845, email: hutka@nobility.cz

NOBILITY s.r.o.
Sídlo: Holzova 2887/10b, 602 00 Brno
Kancelář: Osvobození 1692, 686 04 Kunovice
www.nobility.cz
www.solarnisady.cz
www.flexipanely.cz