Komerční banka posiluje v oblasti energetiky a ESG

Komerční banka se rozhodla rozšířit své aktivity v oblasti energetického a environmentálního poradenství a stala se 100% vlastníkem české společnosti Enviros. Spojením KB významně posílí stávající know-how v oblastech poradenství a financování projektů se zaměřením na energetiku, udržitelnost a ESG.

Zdroj: Komerční banka

Nový poradenský lídr v oblasti energetiky

„V Komerční bance si již dlouhou dobu uvědomujeme, že udržitelný a odpovědný způsob podnikání je důležitý nejen pro nás, ale stává se podstatnou hodnotou i pro naše klienty. Začleněním společnosti ENVIROS do Skupiny KB se staneme jednoznačným poradenským lídrem v oblasti energetiky a ESG a také jedinou bankou, jež bude schopna poskytnout klientům kompletní škálu služeb od poradenství až po udržitelné financování,“ uvedl David Formánek, člen představenstva Komerční banky.

Společnost Enviros je nejvýznamnějším lokálním hráčem mezi poradenskými společnostmi zabývajícími se energetikou a environmentálním poradenstvím a působí také jako nezávislý poradce pro financování energeticky úsporných projektů a projektů obnovitelných zdrojů pro řadu významných firem a institucí na středoevropském trhu.

Efektivní spolupráce

Rozhodnutí o koupi ENVIROS proto bylo logickým krokem. Akvizicí bude Komerční banka schopna doplnit a významným způsobem podpořit další rozvoj KB Advisory v této oblasti, zejména tak umožní KB Advisory dosáhnout na mnohem větší projekty, které vyžadují velice specifické know-how.

„KB Advisory a Enviros již realizovaly řadu společných projektů. Díky propojení obou firem budeme efektivnější a schopni realizovat více projektů pro naše klienty. Cílíme také na užší propojení poradenských služeb a financování například v oblasti energetických úspor nebo certifikace budov,“ doplňuje Jan Hanuš, ředitel KB Advisory.

Jaroslav Vích, majitel a jednatel společnosti Enviros uvedl: „Jsem velmi spokojen, že otevíráme novou etapu v rozvoji naší společnosti prostřednictvím strategického partnerství se Skupinou Komerční banky. Již nějakou dobu jsme se poohlíželi po strategickém partnerovi, který by nám poskytl nejen finanční stabilitu, pomohl udržet naše skvělé odborníky, ale také získat nové posily. Především jsme ale získali partnera, který nám pomůže v růstu našeho podnikání a posílení pozice na trhu v oblasti energetického poradenství a poradenství v oblasti udržitelnosti, ochrany životního prostředí a financování zelených investic. Máme již řadu zkušeností ze spolupráce s KB na projektech pro její klienty v oblasti ESG a velmi se těšíme na nové společné projekty a vzájemnou spolupráci.“