Jak dopadl test nového hybridního asymetrického střídače v laboratoři ČVUT?

„S kvalitou produktů, které prodáváme, to myslíme vážně. A tak je osobně testujeme. Hybridní asymetrický střídač H3-10.0-E a bateriový systém od společnosti Fox ESS jsme prověřili společně s odborníky z ČVUT. Nezastavilo nás vedro, zácpy, ani zpoždění“, říká Antonín Lúbal, jednatel společnosti PV Shop s.r.o..

A jak zařízení v testu obstálo?

Společnost PV shop působí ve fotovoltaice již déle než 15 let. Za tu dobu se společnosti podařilo navázat se světovými výrobci přímou spolupráci, a tak bez jakýchkoli prostředníků dovážíme do Česka produkty s nejlepším poměrem cena/výkon.

Našim krédem je: „Spolupracujeme s nejlepšími. A ještě si to prověřujeme,“ dodává Lúbal, jednatel společnosti PVSHOP s.r.o.. „I když máme na dodavatele nejlepší reference a zákaznické ohlasy, stejně výrobky testujeme. Zkušenosti z praktického provozu jen tak ledajaký prodejce nemá.“

Tímto způsobem se společnost PVSHOP odlišuje od konkurence a zároveň pomáhá svým zákazníkům. Na jejich dotazy totiž umí fundovaně odpovědět.

Když testovat, tak na půdě ČVUT

S hybridním asymetrickým střídačem H3-10.0-E a bateriovým systémem od společnosti Fox ESS se společnost PV SHOP vypravila za odborníky z ČVUT přímo do Univerzitního centra energeticky efektivních budov.

„Naším cílem bylo otestovat proces instalace a ověřit informace uváděné výrobcem. Vyhradili jsme si na to celý týden, aby byly výsledky opravdu jednoznačné,“ doplnil Antonín Lúbal, jednatel společnosti PV Shop s.r.o..

 

A proč zrovna Fox ESS?

Značka u nás není moc rozšířená, na západ od našich hranic,  je to ale hvězda. Jde o dceřinou společnost Tsingshan Group, která je největším producentem nerezové oceli na světě a taky jedním z hlavních producentů lithia.

To vysvětluje, proč jsou baterie Fox ESS tak kvalitní a zároveň je koupíte za rozumnou cenu. Lithium z vlastních dolů a špičkové know-how vystřelilo Fox ESS mezi absolutní špičku ve fotovoltaice.

Týden komplexního testování

Testu jsme podrobili desetikilowatový střídač. Volba to byla logická, jde o dlouhodobě nejprodávanější typ na českém trhu.

Fox ESS je jedna z mála značek, která dodává hybridní střídače včetně všech komponent a periferií. To jsme ostatně ocenili i my při instalaci, ušetřili jsme čas a nemuseli řešit žádné problémy s kompatibilitou.

Skvělou vychytávkou je online propojení, díky kterému se dá řada věcí vyřešit na dálku. I to jsme samozřejmě vyzkoušeli.

Během týdenního testování jsme funkčnost produktů a pravdivost uváděných údajů prověřili z nejrůznějších stran. Nejdřív jsme se zaměřili na Euro účinnost. Ta je daná vzorcem podle evropské legislativy, vypočítává se z procentních hodnot účinnosti měniče v různých stavech výkonu.

Produkty pro náš trh musí splňovat podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám, což znamená minimálně 95% účinnost. A to test spolehlivě střídače Fox ESS potvrdil.

Se stejným úspěchem jsme v provozu laboratoře zkontrolovali konverzní účinnost a asymetrii, ověřili kapacitu baterie a proměřili skutečnou hodnotu přetoku při různých provozních režimech měniče.

Celkový výsledek?

Testy v laboratoři ČVUT dopadly výborně. Palec nahoru!

„Střídač s bateriovým systémem Fox ESS tak můžeme s klidným svědomím doporučit a díky osobní zkušenosti s instalací dokážeme zákazníkům i pružně poradit,“ uzavírá Antonín Lúbal, jednatel společnosti PV Shop s.r.o..