Dojezd až 500 km: Nový elektromobil Škoda Enyaq iV chce zaujmout nejen výrazným designem

Již v úterý dne 1. září 2020 představí Škoda v Praze své první SUV s čistě elektrickým pohonem. Tento model představuje pro českou automobilku vstup do nové éry.  Nová Škoda Enyaq iV je první vůz této značky postavený na modulární elektrifikované platformě (MEB) koncernu Volkswagen.

Zdroj: Škoda-Auto a.s.

Zdroj: Škoda-Auto a.s.

Dojezd až 500 km

S modelem Enyaq iV učinila značka Škoda Auto další krok vpřed ve vývoji designu. První vůz značky Škoda postavený na modulární elektrifikované platformě (MEB) koncernu Volkswagen spojuje emocionální linie s vyváženými a dynamickými proporcemi, nabízí velkorysý vnitřní prostor a ekologickou, zábavnou jízdu.

Česká obdoba elektromobilu Volkswagen ID.4 nabídne dojezd až 500 km při baterii až 82 kWh. Max. výkon rychlonabíjení bude 125 kW.

Aktuálně nově jmenovaný předseda představenstva automobilky Škoda Auto Thomas Schäfer z Jihoafrické republiky aktuálně v dopise zaměstnancům napsal, že Škoda se do budoucna zaměří právě na elektromobilitu a digitalizaci.

Simply Clever

„V blízké budoucnosti bude automobil elektrický a plně propojený se svým okolím. Proto hodlám věnovat zvláštní pozornost další elektrifikaci a digitalizaci našich produktů. Jsou klíčem k tomu, aby automobilka zůstala pro své zákazníky i nadále atraktivní,“ informoval Schäfer.

Design vozu ENYAQ iV je progresivní, vyvážený a sebevědomý. Nové proporce mu dodávají mimořádnou dynamiku i velkorysou prostornost. Velká kola a velká světlá výška mu dodávají mohutný vzhled vozu SUV. V případě platformy MEB jsou baterie umístěné v podlaze vozu, což ušetří místo. Díky tomu je karoserie o něco vyšší.

„ENYAQ iV ztělesňuje všechny přednosti a silné stránky vozů ŠKODA a představuje důležitý krok k trvale udržitelné budoucnosti společnosti. Spojuje prostornost, všestrannost a „Simply Clever“ nápady. Současně nabízí překvapivé a chytré funkce. Je to vůz pro aktivní život i rodinu; hodí se i na dlouhé cesty. To vše z něj dělá dokonalého společníka pro každý den,“ říká Karl Neuhold, vedoucí designu exteriéru značky ŠKODA.