Díky instalací fotovoltaických panelů automyčky snižují energetickou spotřebu

V pořadí třetí energeticky úspornou, bezkontaktní myčku AS-Superwash otevře na přelomu listopadu a prosince společnost Auta Super. V Ovčárech u Kolína tak vznikne další mycí centrum, které je založené na unikátním konceptu, propojujícím ekologický provoz a nadstandardní služby.

Zdroj: Auta Super

Zdroj: Auta Super

 

Fotovoltaika přináší úspory

Díky nainstalovaným solárním panelům uspoří myčka AS-Superwash v porovnání s běžným mycím centrem třetinu spotřebované energie. Počet panelů, jež zajišťují ohřev vody, lze kdykoliv navýšit podle potřeby.

Zároveň tato myčka, která měsíčně dokáže ve čtyřech boxech obsloužit až 5000 zákazníků, disponuje nejmodernější technikou. K dispozici jsou tepovače nebo multifunkční vysavače, které kromě vysátí prosytí interiér příjemnou vůní a s pomocí černidla naleští pneumatiky.

Záměrem provozovatele nejsou jen skvěle ošetřené vozy, ale při použití myčky se mají cítit dobře i jejich majitelé. 

„Mytí vozů v chladném období klientům zpříjemňují vyhřívané betonové panely. Zákazníci mají také možnost ovládat programy automyčky skrze vlastní mobilní telefon a při čekání se občerstvit nápojem z automatu, jehož instalaci připravujeme,“ uvedla Petra Suchánková, ředitelka rozvoje společnosti Auta Super. Jak dodala, vzhledem k pandemii koronaviru návštěvníci jistě ocení bezpečí samoobslužného systému, kdy je personál k ruce jen na požádání.

Kromě nové automyčky AS-Superwash v Ovčárech jsou již nyní v provozu dvě sesterská zařízení v Českých Budějovicích a v Unhošti u Kladna. Na příští rok plánuje společnost Auta Super zahájení výstavby velkého mycího centra se šestnácti boxy v Praze. A v jednání jsou další lokality, především Brno, Slavkov u Brna a Třeboň.