Chytrá optimalizace výroby a vyšší bezpečnost elektrárny na střeše dealera Škody

V České republice letos hojně roste počet nových střešních fotovoltaických elektráren vybavených systémy akumulace energie. Jeden z nich nedávno v Kroměříži dokončila společnost SUNLUX s.r.o.

Zdroj: Sunlux

Zdroj: Sunlux

Chytré řešení pro autosalon

„Před několika dny jsme dokončili instalaci střešní fotovoltaické elektrárny  o výkonu 50 kWp. Součástí dodávky byla také lithiová baterie s kapacitou 90 kWh pro našeho zákazníka na Moravě,“ říká Miroslav Vavera, jednatel společnosti SUNLUX s.r.o..

Nová hybridní fotovoltaická elektrárna pomůže snížit náklady na elektřinu pro významného autorizovaného dealera značky Škoda, společnost Autoshop PAULUS s.r.o. v Kroměříži.

Projekt vznikl díky dotacím pro firmy z programu OPPIK a umožní výrazné snížení spotřeby energie v autosalón. Současně se tak autosalon v Kroměříži vybaví zeleným zdrojem energie, což jistě ocení jeho klienti, kteří projevují velký zájem o novinky značky Škoda s elektrickým pohonem.

Inteligentní monitoring pro optimalizaci výroby

Celá instalace fotovoltaického střídače a bateriového úložiště byla realizovány na platformě ALPHA ESS. Součástí dodávky fotovoltaické elektrárny byla také optimalizační a monitorovací systém Tigo.

Fotovoltaické panely jsou natočeny do dvou různých směrů pro lepší rozložení výroby v průběhu dne. Přes svoji kapacitu  ve výši 90kWh a výkon 50kW je celá vnitřní instalace bateriového systému velmi kompaktní.

„Systém Tigo kromě jednodušší správy FVE a optimalizace výroby umožňuje i bezpečné vypnutí stejnosměrné části systému až do úrovně jednotlivých panelů na střeše. Klient tak získá daleko vyšší standard zabezpečení FVE, než je tomu u tradičních řešení,“ dodává Vavera.

“Jak je patrné z dat z monitoringu, je instalovaný hybridní fotovoltaický systém schopen i na konci září pokrývat spotřebu firmy až z 80%,“ komentuje Miroslav Vavera, jednatel společnosti SUNLUX s.r.o..