Zeptejte se experta (3.): Jak efektivně eliminovat riziko požárů fotovoltaických baterií?

V Česku letos „zahořelo“ více než 40 solárů vybavených lithiovými bateriemi. A celkem zbytečně, neboť na trh přichází produktová novinka, která dokáže eliminovat vznik požárů…?

Zdroj: HZS ČR

Ve středu 18. října na konferenci Smart Energy Forum si nenechte ujít přednášku Jaroslava Jankovského, experta technické podpory ve společnosti Honeywell Building Technologies – Honeywell, spol. s r.o.

Jeho specializací jsou systémy elektrické požární signalizace a speciální zařízení detekce požáru a souvisejících stavů.

Ve své přednášce bude Jankovský hovořit bude o systému detekce výparů elektrolytu z lithium-iontových baterií Li-ion Tamer Xtralis.

Jedná se o zařízení včasné detekce plynu, zamezující katastrofickým stavům v systémech pro skladování energie BESS (Battery Energy Storage System), který je od roku 2017 nasazován v průmyslových bateriových úložištích a dalších instalacích.

V roce 2020 americký výrobce Li-ion Tamer uzavřel partnerství se skupinou Honeywell Building Technologies a jejich prominentní značkou Xtralis.

Tím je systém od letošního roku nabízen v distribuční síti Honeywell Building Technologies v České republice! Přijďte se inspirovat do Prahy na na konferenci Smart Energy Forum