Žebříček TOP velkokapacitních stacionárních baterií komerčně dostupných na trhu

Během letošního jara představili čtyři přední světoví výrobci a integrátoři BYD, CATL, Fluence a Powin nové produkty pro velkokapacitní skladování energie (BESS) jejichž kapacita přesahuje 5,0 MWh ve 20metrovém přepravním kontejneru. Jaké novinky nyní přicházejí na trh od největších hráčů na trhu?

Zdroj: Wikipedia

Reakce na boom v branži

Současný příval nových BESS na trh není náhodný. Jedná se o ostrý souboj největších hráčů na trhu, který je poháněn neúnavně se rozvíjející technologií, hyperkonkurenčním trhem a samozřejmě gigawatty skladovací kapacity, které se přidávají do sítí po celém světě díky boomu obnovitelných zdrojů energie.

Níže uvedené obrázky zobrazují nejnovější produktovou nabídku v klubu TOP největších výrobců a integrátorů na trhu BESS, kteří nedávno učinili oficiální oznámení o uvedení produktu na trh. P

Produkty jsou uvedeny v abecedním pořadí. Všechny níže uvedené údaje jsou dostupné z veřejných dat výrobců a integrátorů BESS.

BYD MC Cube T
– kapacita BESS: 6,4 MWh

 

CATL TENER
– kapacita BESS: 6,25 MWh

 

Fluence Gridstack 5000
– kapacita BESS: 5,6 MWh


Powin Pod
– kapacita BESS: 5,0 MWh


Tento článek vychází ze studie experta na bateriové systéme akumulace energie (BESS) Drew Lebowitze ze dne 15. května 2024 (Poznámka redakce: Nelze vyloučit změny v pořadí kapacity BESS a změny jejich konfigurace).