Zásilkovna připravuje výdejní boxy, které budou napájené solárními panely

Zásilkovna, přední česká logisticko-technologická firma, se chce přiblížit svým zákazníkům, a proto připravila novinku Z-Boxy. Jedná se obezdotyková soběstačná výdejní místa napájená solárním panelem a ovládaná přes mobilní aplikaci. Do konce roku jich v ČR bude až 150!
Zdroj: Zásilkovna

Zdroj: Zásilkovna

 

Soběstačná inovace

Doručovací služba Zásilkovna nabírá v České republice na popularitě a pomalu začíná válcovat i Českou poštu, a to zejména v lokalitách, kde pošta zrušila své pobočky. Zásilkovna naproti tomu připravuje nový systém výdejních míst, aby se ještě více přiblížila svým klientům.

Nová výdejní místa budou označována jako Z-Boxy a mají být energeticky naprosto soběstačné, protože jsou vybaveny solárními panely. Zákazník pak tento Z-Box ovládá pomocí mobilní aplikace, ve které již předtím vyplňoval adresu doručení. Důležité však je, abyste měli zapnutý Bluetooth, přes který se aplikace spáruje s boxem. Další výhodou je, že balík si zde můžete nejen vyzvednout, ale také podat.

Z-BOXy se ovládají jednoduše přes mobilní aplikaci Zásilkovna, ke svému provozu potřebují minimum energie, kterou získávají přes solární panely. Jde o unikátní zařízení, nikdo jiný v České republice výdejní boxy na podobném principu nepoužívá.

Revoluční technologie

„Revoluční technologie Z-BOXů umožňuje jejich provoz v podstatě kdekoliv. Pro nás se tak otevírá obrovská příležitost doručovat zásilky do míst, kam jiní doručovat nechtějí, neumí nebo zde své služby omezují. Jde například o menší města a vesnice, Z-BOXy ale najdou uplatnění také v developerských rezidenčních či komerčních projektech nebo obchodních centrech, mohou ale skvěle fungovat také na náměstích nebo parkovištích,“ říká zakladatelka Zásilkovny, Simona Kijonková.

Podle Kijonkové právě tento krok otevírá Zásilkovně nové možnosti, protože pro jiné doručovací společnosti mohou být některé lokality nerentabilní. Jejich fungování pak bude podobné i jiným boxům typu AlzaBox či Mall Box, tzn. budou mít nepřetržitou pracovní dobu.

Zakladatelka pak chce do konce tohoto roku otevřít a spustit 150 Z-Boxů, čímž by narostl počet výdejních míst na 3 800. Během příštího roku však chce Zásilkovna otevřít mnohonásobně více těchto Z-Boxů. Vedení Zásilkovny pak počítá i s různě variabilním provedením.