Výrobce solárních panelů Jolywood chce dobýt evropský trh

Kdo je Jolywood? Jolywood je největším výrobcem bifaciálních článků typu N a novým partnerem velkoobchodu s fotovoltaickými komponenty Memodo. V tomto článku se zaměříme na jeho inovativní N-type technologii a prozradíme co panely dělá tak vhodné pro projekty na brownfieldech.

Zdroj: Memodo

Zdroj: Memodo

 

O výrobci: Jolywood v kostce

S roční produkcí 3 GW se stává čínský výrobce Jolywood světovým lídrem ve výrobě solárních článků a panelů typu N. Zároveň tento Tier-1-výrobce představuje největšího producenta backsheetů s 30% podílem na trhu.

Se společností Munich Re má čínský výrobce po svém boku silného a spolehlivého partnera. První multi-MW fotovoltaické projekty již byly realizovány v Evropě a Německu. Nyní si pojďme představit ten největší z nich.

Technologie článků – bifaciální panely typu N

Na rozdíl od rozšířené technologie typu P je křemíkový povrch článků typu N dotován fosforem. Články proto nejsou náchylné k defektu boru a kyslíku a nedochází tak ani k degradaci indukované světlem (LID).

To vše zajišťuje delší životnost a vyšší účinnost panelů. Kromě toho jsou články typu N méně náchylné ke kovové kontaminaci křemíku. Další výhodu typu N představuje nižší teplotní koeficient. Výroba článků typu N je obvykle složitější. Jolywood používá pro své panely patentovanou technologii článků NTOPCon.

Zdroj: Memodo

Dopované povolodiče

U bifaciálních panelů mohou být sluneční paprsky absorbovány z obou stran. Pro tento typ panelů se oboustranná absorpce paprsků stává typickou vlastností, která přináší větší výtěžek a širokou škálu aplikací. Dále nabízí nižší odpory vedení, a navíc dochází k menším tepelným ztrátám.

Technologie Halfcut Cells (tj. půlené články)

 Panel se obvykle skládá z 60 článků. Rozdělení panelu na 120 půlených článků s sebou nese různé výhody, které vynikají především při částečném zastínění. Například pokud padne stín na spodní polovinu panelu, horní polovina může stále produkovat energii na plnou kapacitu. Výsledkem je vyšší výnos.

Různé modely panelů Jolywood

Jolywood ve svých produktech kombinuje výše zmíněné technologie. Díky vestavěnému fosforu slibují články typu N velmi dlouhou životnost a vysokou efektivnost. To je patrné zejména na vysokém stupni účinnosti, který je u panelů Jolywood více než 21 %. Jako první představíme Jolywood JW-HT120N-340W, all black.

Zdroj: Memodo

Nejdůležitější vlastnosti tohoto panelu:

  • 340 W
  • All black
  • Bifaciální
  • Poločlánkový panel
  • Účinnost 21,39 %
  • 15letá záruka na zpracování
  • 30letá záruka lineárního výkonu
  • Hmotnost: 19,0 kg
  • Konektor panelu: kompatibilní s MC4

Největší solární park s N-type panely v  Evropě

Zonnepark Rilland BV vyrábí v Nizozemsku od roku 2019 zelenou elektřinu. Je vybaven 40 000 bifaciálními panely typu N a výkonem téměř 12 MW, tím se stává největším solárním parkem svého druhu v Evropě. Tento projekt byl uskutečněn společně s větrnou farmou v oblasti určené pro obnovitelné energie.

Zejména u velkých projektů hraje zabezpečení investic hlavní roli. Se společností Munich Re jako partnerem lze investiční riziko minimalizovat i v těchto projektech.

Foto: Projekt Unisun Zonnepark Rilland 

Slovo závěrem:

 Jolywood spoléhá na bifaciální N-type panely a technologii Halfcut. Získáte tak výkonné panely, které z materiálu vytáhnou maximum i za špatných světelných podmínek a částečného zastínění. Ceníme si zejména mnohaletých zkušeností Jolywoodu s články typu N, vysoké kvality produktu a dobrého poměru ceny a výkonu.

Jolywood má co nabídnout z hlediska finanční síly. Čínský výrobce je na Bloomberg uveden jako výrobce Tier 1. Kromě toho má Jolywood po svém boku Munich Re, který poskytuje investorům a projektantům nezbytnou jistotu při plánování. V blízké době bude Jolywood hrát důležitou roli zejména ve velkých projektech.

Zaujaly vás novinky ve světě solárních panelů a nechcete si nechat cokoliv ujít? Pravidelně pro vás v Memodo připravujeme newsletter nabitý zajímavými informacemi a novinkami na solárním trhu. Aby vám už nic neuniklo, přihlaste se k odběru zde a brzy vám dorazí první pravidelná dávka informací.