Video: V Litoměřicích  je pasívní dům, jehož střechu pokrývají betonové solární tašky

První pasívní dům v České republice, který má fotovoltaickou střechu integrovanou do betonových tašek Geron, se nachází v Litoměřicích. Na svém budoucím domě ji má realitní makléř Michal Kožíšek. Výhody tašek popisuje níže uvedené video.

Jedinečné systémové řešení

Solární střešní tašky Generon jsou výsledkem náročného výzkumu a vývoje. Výrobce Terran dokázla integrovat fotovoltaické články přímo na povrch betonové tašky a snížit náklady na elektrickou energii.

Betonová taška perfektně sedí a chrání vaše obydlí jako jakákoliv jiná taška. Ta hlavní výhoda je v energii, kterou vám poskytne ze solárního článku.

Solární panel (IN-ROOF) je jedinečné systémové řešení 2 v 1 – střešní taška a solární systém v jednom. Nezpůsobuje významnou dodatečnou váhu střešní konstrukce a ani nenarušuje estetickou jednotu budovy, poskytuje krycí obraz, který splývá s texturou střešní krytiny.

Podívejte se na střešní systém Terran Generon z ptačí perspektivy na níže uvedeném videu.

Další výhody

Společnost Terran je přední výrobce betonových tašek.  Díky kombinaci stoleté zkušenosti s výrobou tašek a inovacím může Terran poskytnout 20 letou garanci a výkon (80 %) na solární střešní tašky a současně 50 letou garanci na naše další betonové výrobky.

Instalace solárních tašek je jednoduchá, efektivní, rychlá a bezpečná. Solární články jsou integrovány do povrchu jednotlivých střešních tašek tak zvláštním způsobem, že jejich instalace a vzhled jsou téměř stejné jako u tradičních střešních tašek. Původní ochranná funkce střechy je tak zajištěna po celé ploše střechy.

Díky střešním taškám nadále získáváte vodotěsný a nepromokavý plášť. Vodotěsné a nepropustné krytí je takové krytí, které zabrání vniku významných srážek.

Jednoduše řečeno – vlivem tlaku větru se pod krytinu může dostat pouze určité množství srážek (jako např. prudký déšť nebo prachový sníh), které je však přirozeným větráním zcela odstraněno a jeho dočasná přítomnost nepoškodí konstrukci.