Video: Rusům se povedlo raketami rozstřílet solární elektrárnu na Ukrajině

Ruské rakety zničily obří solární elektrárnu v Merefě v Charkovské oblasti na Ukrajině. V místě dopadů na pozemku elektrárny vznikly krátery hluboké šest metrů a o průměru 11 metrů.

Zdroj: LinkedIn

Pozdrav od Rašistů

Solární elektrárna a vedle stojící elektrická rozvodna v Merefě v Charkovské oblasti byla postavena na bývalé skládce. Investoři získali financování projektů pomocí bankovního úvěru.

Stojí zde solární elektrárna na výrobu solární elektřiny pro Ukrajinu. Dnes v noci sem přiletěly dvě rakety Iskander z Belgorodu.  Dříve zde byla městská skládka. Koupili jsme ji a sami jsme území vyčistili od odpadků a špíny,“ řekl Vladimír Rončakovskij, manažer elektrárny.

Solární elektrárna byla v provozu relativně krátkou dobu 18 měsíců. Nyní je odpojena od sítě a je mimo provoz.

Nákladná obnova

„Elektrárna fungovala velmi dobře. Bohužel jsme na jejím provozu prakticky nic nevydělali, po ruském útoku je všechno zničené,“ dodává Rončakovskij.

Na solární elektrárně v Merefě zůstaly nepoškozené některé panely a transformátory, ale elektrárna byla v podstatě zničena. „Na obnovu celé elektrárny budeme muset vynaložit velké množství peněz,“ uzavírá Rončakovskij.

Celou elektrárny po útoků Rašistů si můžete prohlédnout na níže uvedeném videu.