Video: Redside zahájila výstavbu obří solární elektrány v Maďarsku o výkonu 28,50 MWp

Investiční společnost Redside prostřednictvím svého fondu NOVA Green Energy  hledá nové investiční příležitosti v solární energetice v Maďarsku. V současnosti zde staví novou solární elektrárnu na zemi o výkonu 28,5 MWp.

Zdroj: Redside

 

Solární expanze v Maďarsku

Maďarsko zažívá solární boom v posledních letech. Díky velmi dobrém u osvitu a příznivě nastavené legislativě fotovoltaika v Maďarsku zůstává atraktivní i pro české investory. Díky schválené podpoře v minulosti mají nové solární elektrárny zaručený odběr elektřiny za cenu 102 eur za jednu megawatthodinu (2615 korun). To je přibližně dvakrát tolik než současná tržní cena na tamní energetické burze.

V červnu 2019 spustila výrobu solární energie nedaleko města Barcs na jihu Maďarska investiční skupina Redside. Stojí za ním český fond Nova Green Energy, jehož solární park o výkonu 15 MW přišel včetně bankovních půjček na cca 17 milionů eur.

Letos v květnu investiční skupina Redside hodlá rozšířit své solární portfolio v Maďarsku o další velkou solární elektrárnu v Maďarsku. Díky investici za cca 35 milionů eur zde již letos začala výstavba obří fotovoltaické elektrárny o výkonu 28,5 MW.

Obří solární park

Nová solární elektrárna o výkonu 28,5 MW vzniká v lokalitě Csabrendek nedaleko Balatonu. Projekt se realizuje na bývalém těžebním pozemku bauxitu.

„V Maďarsku již v současnosti montujeme první panely,“ říká Ondřej Žídek,  manažer fondu Nova Green Energy ve společnosti Redside.

„Naše solární projekty v Maďarsku jsou v režimu tzv. KÁT licencí, tj. s pevnou výkupní cenou na dobu 25 let. Tento systém pro nás jako fond a jeho podílníky zajišťuje stabilitu a predikovatelnost do budoucna,“ dodává Žídek.

Další informace o nové solární elektrárně společnosti Redside najdete na níže uvedeném videu.