Video: Jak levná solární energie a akumulace změní energetiku v Česku?

Cena solární energie láme rekordy. Rovněž ceny bateriových systémů pro skladování energie pokračují v cenovém pádu. Díky tomu v Česku rostou jako „houby po dešti“ chytré solární elektrárny s akumulací jako pojistka proti budoucímu zdražení elektřiny ze sítě.

Energetická revoluce přichází….

Zatímco cena energie z fotovoltaických elektráren v posledních letech klesá, opak platí pro elektřinu z tradiční distribuční sítě, která v posledních letech silně zdražuje. Loni v Česku její ceny stoupla o více než 30 %.
A bude hůř. Stoupající ceny emisních povolenek, ukončení provozu uhelných a jaderných elektráren v Německu spolu s rozvojem elektromobility způsobí další zdražení elektřiny v blízké budoucnosti.

Chytré firmy a domácnosti  v Česku, které vsadí na nejlevnější zdroj vlastní energie, kterým je fotovoltaická elektrárna v kombinaci s akumulací, se však zdražení elektřiny nemusejí obávat…Naopak, díky nové legislativě z Bruselu dokáží v blízké budoucnosti profitovat z obchodování z vlastní energie či poskytování systémových služeb z vlastních baterií.

Časy se mění, energetika zažívá velkou revoluci…Jak bude vypadat v praxi? Inspiraci přináší níže uvedené video: