Veletrh Intersolar se odkládá na rok 2022. Zatím pouze v Americe?

Veletrhy Intersolar North America (ISNA) and Energy Storage North America (ESNA), které letos měly proběhnout v létě v Kalifornii, se přesouvají na rok 2022. Podobný scénář hrozí i největší události v Evropě, tj. veletrhu Intersolar Europe, která je stále plánován na druhou polovinu července 2021 v Mnichově.

Zdroj: Intersolar

Zdroj: Intersolar

Hrozba pandemie

Oba americké veletrhy, tj. ISNA a ESNA se letos uskuteční pouze jako „online konference“. Důvodem je současná pandemická situace v USA, která zatím neumožňuje živé eventy.

„Digitální summit nebude tím, co jsme původně zamýšleli,“ říká Wes Doane ředitel amerických veletrhů ISNA a ESNA. “Nicméně to bude bezpečná a efektivní formu komunikace, která podchytí tempo rozvoje fotovoltaického průmyslu.“

Americká obdoba evropského Intersolaru se měla původně uskutečnit v lednu 2021. Kvůli koronaviru se veletrhy ISNA a ESNA nejprve přesunuly na první polovinu července a nyní až na leden 2022.

Hrozba pro „evropský Intersolar“

V roce 2020 se Intersolar vůbec neuskutečnil kvůli vyhrocené pandemické situaci. Letos se organizátor eventu Solar Promotion GmbH rozhodl, že letošní ročník veletrhu The Smarter E Europe, která zahrnuje Intersolar Europe, ees Europe, Power2Drive Europe a EM-Power Europe, bude o šest týdnů odložen s tím, že se bude konat od 21. do 23. července 2021. Jako tradičně se akce připravuje na výstavišti v Mnichově.

Organizátor mnichovského veletrhu Intersolar to oznámil v únoru ve světle očekávaní, že průběh očkování proti pandemii Covid-19 bude v červenci již značně pokročilý. Tento předpoklad se však v Evropě nedaří dle očekávání naplňovat kvůli nedostatku vakcín.

Z důvěrných zdrojů redakce portálu www.solarninovinky.cz však má informace, že několik tradičních vystavovatelů letošní ročník Intersolaru již „odepsalo“. S ohledem na aktuální stav pandemii a pomalé tempo očkování vakcínami proti Covid-19 bude většina firem spíše vystavovat na Intersolaru až v roce 2022.