V rámci konceptu V2Home nabídne Mitsubishi domácnostem baterie a fotovoltaiku jako doplněk k elektromobilům

Společnost Mitsubishi Motors plánuje otevřít nové centrum „MI-Garden GINZA“ s cílem prezentovat spojení nápaditého designu, osvědčených technických řešení a průkopnických technologií, které představuje značka Mitsubishi a její sdělení „Drive your Ambition“. Další novinkou japonské automobilky je nabídka elektromobilů v kombinaci s nabíjecím zařízením typu vehicle-to-home (V2H, vozidlo-domácnost), fotovoltaickými panely a akumulátorové baterie pro použití v domácnostech.

Hitachi


Nové předváděcí centrum
 
Nové centrum v metropolitním Tokiu poskytne návštěvníkům vyhrazený prostor k seznámení se s vozy a technologiemi Mitsubishi Motors, které jsou zhmotněním filosofie značky. Názorně tak ukáže, jak je návštěvníci mohou začlenit do svého života. Písmeno „M“ v názvu centra zastupuje značku Mitsubishi, zatímco „I“ zde vyjadřuje vlastnosti jako inteligence, ingeniousness (vynalézavost), inspirace a interakce. V duchu tohoto označení si centrum MI-Garden GINZA klade ambice stát se místem nabízejícím inspiraci, nové nápady a pomoc při rozšiřování vlastních obzorů prostřednictvím optimálně navržených modelů pro všechny, kdo toto centrum navštíví.

Během úvodních týdnů se v centru představí elektrické SUV Mitsubishi e-Evolution Concept pro lepší představu, jak budou jednou vypadat vysoce výkonné elektromobily Mitsubishi. Návštěvníci si též budou moci vyzkoušet nové funkce výbavy pro outdoorové aktivity, např. elektrické napájení kempingového vybavení přímo z baterií Outlanderu PHEV. 

Řešení pro energetickou soběstačnost domácnosti

Kromě toho se seznámí s možnostmi udržitelného životního stylu při využívání energií v rámci systému Vehicle-to-Home (vozidlo-domácnost) – v podobě nového řešení Dendo Drive House. Jde o soustavu systémů navržených pro domácnosti, která zahrnuje elektromobily a nabíjecí zařízení typu vehicle-to-home (V2H, vozidlo-domácnost), fotovoltaické panely a akumulátorové baterie pro použití v domácnostech.

Dendo Drive House je soustava systémů navržených pro domácnosti; zahrnuje elektromobily a nabíjecí zařízení typu vehicle-to-home (V2H, vozidlo-domácnost), fotovoltaické panely a akumulátorové baterie pro použití v domácnostech. Nabízí se formou komplexní služby, zahrnující vše od prodeje a instalace až po poprodejní údržbu. 

Prostřednictvím Dendo Drive House je možné využívat energii produkovanou domem k dobíjení automobilů, a naopak dodávat tuto energii zpět domácnosti z baterií automobilů, což zákazníkům skýtá řadu výhod včetně snížení nákladů za elektřinu a možností využívat systém jako nouzový zdroj v případě přírodních pohrom.