V Brně se otevřelo unikátní předváděcí centrum fotovoltaických technologií

Minulý pátek došlo v Brně za účasti zástupců společnosti Hanergy, Czech Energy Team a veřejnosti ke „slavnostnímu křtu“ a  otevření unikátního předváděcího centra fotovoltaických technologií. Díky iniciativě společnosti Czech Energy Team si nyní může veřejnost v areálu brněnského výstaviště  BVV a.s. na jednom místě prohlédnout první funkční instalaci fotovoltaické střešní tašky Hanergy HanTile v České republice, integrovaných FV panelů do střechy a klasickou FV elektrárnu.

Redakce


Špičková technologie pro budovy

Společnost Hanergy patří k největším světovým výrobcům tenkostěnných fotovoltaických panelů na světě. V poslední době je známa jako expert na tzv. integrovanou fotovoltaiku do budov, kdy tradiční fotovoltaické panely nahrazují pláště střech nebo budov. Díky použití tenkostěnných fotovoltaických panelů s účinnosti přes 21 % tato technologie dokáže velmi efektivně vyrábět solární energie v prostředí České republiky, kdy je často zamračeno.

Kromě tenkostěnných FV panelů vyrábí Hanergy řadu dalších produktů. Jedním z nich jsou skleněné solární tašky s integrovaným fotovoltaických článkem HanTile, které se v Brně poprvé v České republice instalovaly v rámci nového předváděcího centra společnosti Czech Energy Team. Taška nahrazuje tradiční střešní krytinu a vyrábí solární energii.

Veřejnost má tak na jednom místě možnost si v Brně prohlédnout nejen samotné solární tašky HanTile od společnosti Hanergy, ale také  i tradiční polykrystalické FV panely integrované do střechy a vedle nich tradiční fotovoltaickou instalaci. To vše doplněno o funkční monitoring měničů a showroom tepelných čerpadel a rekuperace na jednom místě.

„Od 8.9.2019 již nemusíte chodit jinam. Otevřeli jsme toto jedinečné místo na mapě Evropy, které se nesmazatelně zapsalo do historie fotovoltaiky nejen v ČR, jako součást revoluce výroby elektřiny ze slunce, kterou Czech Energy Team přináší pro každého, kdo si chce sám vyrábět elektřinu ze slunce a změnit tím svět výroby a prodeje elektřiny, tak jak ho do teď známe,“ informoval během slavnostního otevření centra Ing. Vlastimil Huňka, ředitel společnosti Czech Energy Team.

„V blízké budoucnosti v předváděcím centru v Brně budeme instalovat další novinky. Bude se mimo jiné jednat o fotovoltaickou terasu a plot,“ dodal Huňka.