Úsporné řešení pro domácí fotovoltaické elektrárny: služba Férová baterie od Yello

Solární energii můžete mít za každého počasí. Díky férové baterii od Yello, která pomůže vaší domácnosti fungovat na solární energii. Yello nabízí instalaci malé solární elektrárny v domácnosti a k tomu službu, která provozovateli umožní čerpat přebytky vyrobené elektřiny kdykoliv během roku.

Yello


Jak funguje služba Férová baterie od Yello?

Poskytovatel energií Yello funguje na českém trhu už téměř sedm let. Od začátku sází na jednoduchost a vstřícnost vůči potřebám zákazníků a tomu odpovídá také jeho nový koncept fotovoltaiky pro domácnosti.

Elektřinu, kterou vyrobíte a nespotřebujete, Férová baterie uloží online a vy ji můžete kdykoliv ze sítě čerpat. Takže pokud chcete začít využívat fotovoltaiku, díky Férové baterii neztratíte ani watt. V létě vyrobíte, v zimě si posvítíte.

Princip Yello Férové baterie spočívá v uložení přebytku elektřiny nad rámec spotřeby a jejím zpětném využití zákazníkem. Jakmile má zákazník akumulované přebytky, automaticky je využije následující měsíc a projeví se mu ve vyúčtování formou slevy.

Yello službu poskytuje první dva roky zdarma, dále je zpoplatněna částkou 200 Kč měsíčně. Cena za instalaci zařízení, které obstarává i ohřev vody nebo akumulaci energie do baterií, může být navíc zvýhodněná o dotace čerpané z programů na podporu energetické soběstačnosti.

Elektřina, kterou čerpáte ze sítě navíc, je účtována za standardní cenu Yello. Když spotřebováváte svou „uloženou“ elektřinu, na faktuře se objeví jako sleva ve výši, za kterou by vám byla účtována v případě normální spotřeby.


Jak to funguje?

Vyrobená elektřina proudí z fotovoltaických panelů do měniče a do systému řízení spotřeby. Ten umožňuje efektivní využití vyrobené elektřiny v domácnosti, nespotřebovanou elektřinu posílá dál do sítě a veškeré údaje odesílá online do Férové baterie. 

V rámci Férové baterie pak můžete zdarma čerpat stejné množství elektřiny, jaké jste do sítě poslali. Když takto „uloženou“ elektřinu zase odeberete, na své faktuře ji poznáte jako spotřebu se 100% slevou. 
Nic za ni neplatíte. 

Více informací o službě Férové baterie najdete na tomto odkazu.