Díky fúzi ČEZ posiluje ve výstavbě zelených elektráren

Zdroj: Siemens
Posílení pozice ČEZu na trhu OZE
Nabyvatel náleží do podnikatelské skupiny ČEZ, která působí na území České republiky mimo jiné v oblasti elektroenergetiky. Společnost ČEZ Obnovitelné zdroje je aktivní především v oblasti rozvoje obnovitelných zdrojů energie v rámci skupiny ČEZ, přičemž se zabývá vyhledáváním příležitostí, přípravou projektů, developmentem nových obnovitelných zdrojů do fáze připravenosti k výstavbě (ready to build) a zprovozněním nových obnovitelných zdrojů. V České republice současně provozuje dvě fotovoltaické elektrárny. Prostřednictvím své dceřiné společnosti působí rovněž v oblasti projektování a výstavby FVE.
Vzhledem k tomu, že činnosti spojujících se soutěžitelů se na území České republiky nepřekrývají anebo se překrývají pouze v minimální míře, dále že nabývaná společnost dosahuje relativně nízkých tržních podílů na většině z trhů, jež vertikálně navazují na podnikatelské aktivity skupiny ČEZ, a že je vystavena konkurenci z řad dalších soutěžitelů, dospěl Úřad k závěru, že v důsledku propojení činností spojujících se soutěžitelů nedojde k podstatnému narušení hospodářské soutěže.
Expert na fotovoltaiku od roku 2009
Společnost Energ ENERG-SERVIS v současnosti vlastní prostřednictvím holdingové společnosti ENERG-SERVIS Holdingu David Dočkal. Společnost byla založena v roce 1999 a v dobách první vlny solárního boomu v letech 2009-2010 patřila k přením hráčům na trhu ve výstavbě fotovoltaických elektráren.
V současnosti se společnost ENERG-SERVIS zabývá „novou energetikou“- poskytuje služby v oblasti dodávek a výstavby bateriových úložišť, fotovoltaiky či služeb výkonové rovnováhy. Společnost nabízí komplexní řešení v oblasti energetických systémů, která pokrývají celý proces od analýzy, přes návrh, až po realizaci a následný provoz.
Od roku 2010 společnost ENERG-SERVIS a.s. provozuje projekt solárního inkubátoru v prostorách areálu společnosti. Jedná se v Česku o ojedinělý technologický park pro výzkum fotovoltaických systémů. Na výzkumu se podílí Masarykova univerzita v Brně.