Unikátní fotovoltaický projekt s použitím špičkových technologií vznikl v logistickém parku Měšice

Inženýrská a energetická společnost S.W.H. GROUP SE, která je zaměřena na dovoz technologií a jejich celkovou montáž s využitím obnovitelných zdrojů, hlavně jako je slunce a vítr, instalovala na jaře unikátní fotovoltaický projekt v Q Parku Měšice.

Zdroj: SWH Group

Zdroj: SWH Group

 

(Odkaz na video zde:  https://www.youtube.com/watch?v=fmcgn56QeZE)

Logistický areál Q Park Měšice spolupracoval se společností S.W.H. GROUP SE na realizaci a využití fotovoltaických panelů, které sníží energetickou náročnost celého areálu. Projekt o velikosti 99,20 kW, ve kterém byly použity fotovoltaické moduly Q.PEAK DUO-G5-310Wp v počtu 320 kusů, od letitého a prověřeného smluvního partnera Hanwha Q CELLS Co.,Ltd., který je jedním z největších výrobců solárních článků a který díky své prvotřídní technice posouvá hranice fotovoltaického využití. 

Fotovoltaický projekt byl doplněn střídači SYMO 20.0-3-M propojené do AC COMBINERU, vše od společnosti Fronius International GmbH, která je technologickou jedničkou i v oboru svařovací techniky a jejímž je S.W.H. GROUP SE servisním partnerem s vyškolenými deseti elektrikářskými specialisty.

Už tedy od samotného počátku byly použity špičkové technologie a nešetřilo se ani na bezpečnostních prvcích. „Pro instalaci na střeše byla použita nehořlavá kabelová trasa, skládající se z materiálu s požárním hodnocením A1 a materiálu nešířících oheň,“ uvedl Zdeněk Kalandřík, člen představenstva společnosti S.W.H. GROUP SE.

Celková příprava projektu od prvotní předložené nabídky trvala čtyři měsíce a samotná montáž probíhala 14 pracovních dní a provedena byla čtyřmi montážními specialisty.

Q Park Měšice byl naprojektován a zrealizován dle filozofie společnosti S.W.H. GROUP SE, která si zakládá na nejen na profesionálním přístupu, ale i na podílení a utváření vysokého standardu při plánování solárních elektráren.

Moduly Q-CELLS můžete porovnat i objednávat zde: http://www.swhgroup.eu/produkty-qcells.html