Trina Solar zahájila dodávku fotovoltaických panelů o výkonu 670 Wp na trh

Přední světový výrobce fotovoltaických panelů, čínská společnost Trina Solar oznámil, že zahájil dodávky svých solárních modulů řady Vertex o výkonu 670 Wp. První panely této řady budou použity v rámci první etapy výstavby obří solární elektrárny o výkonu 1 GW, která se staví v Dachaidanu v provincii Qinghai v západní Číně.

Zdroj: Trina Solar

První dodávky

„V polovině června vyjely z výrobního centra společnosti Trina Solar v Yanchengu ve východočínské provincii Jiangsu kamióny naložené 210mm moduly Vertex s ultravysokým výkonem 670 Wp a odjely do solárního parku v Dachaidanu v provincii Qinghai v západní Číně,“ uvedla společnost Trina Solar v tiskovém prohlášení.

Podle společnosti Trina Solar se jednalo o první z několika dodávek uly pro tento projekt  obří solární elektrárny v západní Číně. Firma očekává, že do konce srpna jich na projekt dodá o objemu 112 MW. Cílem investory je v roce 2022 dokončit projekt o výkonu 1 GW s tím, že budou zde použity výhradně panely řady Vertex 670 Wp od společnosti Trina.

Progresívní technologie

„Při výběrových řízeních pro velké projekty jsou v 80% případů preferovány moduly s vysokým výkonem,“ uvedl nedávno Gao Jifan, který je CEO společnosti Trina Solar. „Na nedávno skončeném veletrhu fotovoltaické techniky SNEC v Číně jsme zjistili, že více než polovina výrobců modulů, kteří se účastnili výstavy, již vyrábí a nabízí podobné produkty“.

Modul Vertex o výkonu 670 Wp se vyznačuje konverzní účinností 21,6. Je vyráběn na 210mm křemíkových destičkách pomocí metody nedestruktivního řezání. Modul má vysokou energetickou hustotu díky technologii více sběrnic (MBB).

Společnost Trina odhaduje, že modul řady Vertex může zajistit až 12% pokles nákladů na dopravu a 5-7% snížení nákladů na instalaci. Díky novým panelům mohou zákazníci vyrobit až o 30 %  více energie z pohledu výtěžnosti (tj. množství vyrobené energie/1 kWp instalovaného výkonu) oproti konkurenčním produktům.