Tesvolt zahájil výrobu v první evropské gigatovárně na bateriové systémy

Německá společnost Tesvolt minulý týden zahájila velkokapacitní výrobu systémů skladování energie (SSE) ve městě Wittenberg na severu Německa. Společnost tak pružně reaguje na rostoucí poptávku po bateriových systémech, která přetrvává navzdory šířící se pandemii koronaviru ve světě.

Zdroj: Tesvolt

Zdroj: Tesvolt

Důraz na inovace

 

Od počátku dubna letošního roku probíhá výroba lithium-iontových baterií s využitím nejnovějších inovací ve výrobním procesu německé společnosti Tesvolt. Navzdory probíhající koronavirové pandemii tak v Evropě vznikla první gigatovárna, která umožňuje velmi flexibilní a efektivní sériovou výrobu Li-Ion ESS určených zejména pro průmysl a obchod.

 

Jednou z nejdůležitějších inovací v novém výrobním procesu společnosti Tesvolt je poloautomatická plná cyklovatelnost baterií. Každý bateriový modul je plně nabitý a vybitý, a poté probíhá kontrola možných anomálií z hlediska teploty, napětí a vnitřního odporu.

 

Po tomto kroku probíhá na konci výroby plně automatizovaná kontrola s cílem zajištění nejvyšší kvality produktů. Každý článek baterie je zkontrolován a moduly, které nesplňují vysoké standardy výkonnosti, jsou z procesu výroby automaticky odstraněny.

 

Rostoucí poptávka

 

V současnosti Tesvolt na výrobní ploše o rozloze 12 000 m² vyrábí bateriové systémy s kapacitou od 9,6 kWh až do několika megawattů. Nová gigatovárna má v současnosti výrobní kapacitu ve výši 255 MWh ročně s tím, že firma brzy plánuje její navýšení až na 1 GWh ročně.
Společnost Tesvolt bude postupně zvyšovat kapacitu, aby zohlednila aktuální nárůst poptávky po SSE, protože objem objednávek se od posledního čtvrtletí loňského roku téměř ztrojnásobil.

 

„Kronavírová krize je pro lidi i pro naší výrobní společnost velkou výzvou. Jsme velmi vděční, že jsme dokázali uzavřít první čtvrtletí letošního roku s rostoucími tržbami, “říká Daniel Hannemann, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Tesvolt.

 

V posledních týdnech v důsledku pandemie extrémně stoupá poptávka zejména po SSE, které disponují funkcí nouzového napájení a také po zařízeních na bázi off-grid (tj. ostrovních) bateriových systémů podle Hannemanna. „Nevíme, jak se dále změní poptávka s ohledem na pandemickou krizi. Nicméně, hodláme i nadále úzce spolupracovat s našimi zákazníky tak, abychom všechny výzvy překonali v duchu solidarity, kreativity, flexibility a vynalézavosti,“ dodal Hannemann.

 

Důraz na bezpečnost zaměstnanců

 

S ohledem na koronavirou pandemii výroba bateriových systémů v nové továrně Tesvolt podléhá přísným bezpečnostním opatřením. Firma průběžně přijímá další opatření k ochraně zaměstnanců a zákazníků před COVID-19.

 

„Pokud jde o COVID-19, pak bezpečnost našich zaměstnanců je samozřejmě naší nejvyšší prioritou,“ říká Simon Schandert, technický ředitel a spoluzakladatel společnosti Tesvolt.

 

„Před třemi týdny jsme požádali všechny zaměstnance, aby pracovali z domova, pokud to jen bude možné, a to včetně pracovníků plánování výroby. V samotné výrobě jsou zatím zaměstnanci přítomni, ale ve výrobním procesu jsou od sebe izolováni. Jsme také vděční, že u našeho dodavatele bateriových článků Samsung SDI v Koreji výroba pokračuje,“ uzavírá Schandert.