SUNLUX úspěšně realizoval optimalizaci střešní fotovoltaické elektrárny pomocí řešení Tigo

Brněnská fotovoltaická instalační společnost SUNLUX s.r.o. realizovala pro své klienty hned několik nových fotovoltaických elektráren (FVE) na střechách firemních objektů v nedávné době. V únoru letošního roku firma dokončila tzv. „upgrade“, nebo-li optimalizaci stávající FVE pro klienta z automobilového sektoru.

Zdroj: Sunlux

Zdroj: Sunlux

 

Optimalizace stávající FVE

„Pro významného prodejce automobilů značky Škoda jsme dokončili instalaci FVE o výkonu 55 kWp, která byla realizována v rámci programu OPPIK,“ říká Miroslav Vavera, jednatel společnosti SUNLUX s.r.o..

 

Nová FVE rozšiřuje dosavadní kapacitu elektrárny v areálu firmy na více než dvojnásobek a bude dalším ze zdrojů energie v rámci přípravy autosalón na zvýšení podílu nabídky aut s elektrickým pohonem.

 

Součástí dodávky FVE je také optimalizační a monitorovací systém Tigo, který kromě jednodušší správy FVE umožňuje i bezpečné vypnutí panelů na střeše. Vnitřní část je realizována se střídači Fronius.

Předností řešení Tigo

 

Díky použití systému Tigo TS4-R lze FVE dovybavit o detailní monitoring a optimalizaci a snížit také náklady na její údržbu.

 

Tigo umožňuje v realném čase analyzovat a monitorovat stav provozu FVE až do úrovně jednotlivých panelů, včetně identifikace PID (Potential Induced Degradation) a upozornění na vzniklé závady.

 

Řešení Tigo tak výrazně napomáhá k lepší údržbě, chrání a zvyšuje návratnost investic, zásadně zvyšuje bezpečnost elektrárny při rizikových stavech (požár) a snižuje ztráty vzniklé opotřebením panelů.

 

Další informace o výhodách Tigo získáte na webu společnosti.