Střídač Huawei FusionSolar SUN2000 L1 je připraven na testování v EG.D laboratoři

Dopady připojení domácích solárních elektráren na distribuční síť testuje nová laboratoř společnosti EG.D (člen skupiny E.ON) v Českých Budějovicích. Cílem je rychleji a přesněji testovat energetická zařízení a jejich vliv na celou distribuční síť.

Zdroj: Photomate

Unikátní laboratoř

Na trhu se momentálně často objevují střídače, které nesplňují všechny požadavky a jejich dopady na elektrickou síť jsou nežádoucí. Současný enormní zájem o solární elektrárny v domácnostech vedl k vybudování nové unikátní výzkumné Laboratoře čisté energetiky distribuční společnosti EG.D.
 
Laboratoř je vybavena simulátorem stejnosměrného zdroje, který nahrazuje fotovoltaické panely nebo baterie. Další je simulátor distribuční sítě a jako poslední je zde simulátor zátěže, na němž je možno napodobit jakýkoliv odběr domácnosti od indukční desky až po televizor.

Náročné testování

Mezi často testované zařízení v této laboratoři budou patřit fotovoltaické střídače, které mají za úkol stejnosměrnou energii z fotovoltaických panelů převést na střídavou energii. Každá domácnost, která má fotovoltaický panel, musí mít i tento střídač.

Společnost Photomate, jako lídr v distribuci fotovoltaických střídačů Huawei FusionSolar poskytla střídač Huawei FusionSolar SUN2000 řady L1, který je v této laboratoři jako jeden z prvních podroben náročnému testování. O výsledcích testování vás budeme informovat.