Společnost Teco vyrábí prakticky bez omezení, koronaviru navzdory

Teco a.s., přední český výrobce průmyslových řídicích systémů kategorie PLC, informuje, že společnost zaznamenala žádnou nákazu související s aktuálně se šířenou nemocí COVID-19, a výroba zde proto pokračuje prakticky bez omezení. Nicméně, aktuálně byly zrušeny všechny hromadné akce pro zákazníky v sídle firmy v Kolíně a přijata další opatření na ochranu zaměstnanců.

Zdroj: Teco

Zdroj: Teco

 

Provoz firmy pokračuje

 

„Naši zaměstnanci se nesetkali s někým, kdo by tuto nemoc měl diagnostikovánu. Výroba v Teco a.s. funguje i nadále s minimálními omezeními, vyplývajících z všeobecných i konkrétních preventivních opatření, které jsme přijali,“ informuje Ing. Jaromír Klaban, ředitel společnosti.

 

V současnosti společnost Teco přijímá objednávky i nadále bez omezení běžnými elektronickými cestami.  Firmy vyrábí a objednávky plní v neztenčeném objemu. Ani zpomalení dodávek některých komponent z Číny, které stejně nastalo již koncem ledna, nemá po dosavadních praktických zkušenostech z února podstatný vliv na termíny dodání produktů společnosti Teco.

 

Jak firma reaguje na Covid-19?

 

Podle Klabana dodavatelé elektronických součástek společnosti nesignalizují vážnější problémy v dodavatelském řetězci.  Výroba v Teco a.s. funguje spolehlivě a bez vážnějších komplikací.

 

Jako preventivní opatření Teco proti Covid-19 přijalo následující:

 

– byly zrušeny všechny hromadné akce pro zákazníky ve firmě v Kolíně,

– do firmy platí zákaz vstupu cizím osobám, byly zrušeny všechny nasmlouvané návštěvy

-byl minimalizován pohyb zaměstnanců uvnitř firmy a to i na jednotlivých odděleních

-bylo zrušeno stravování ve společném prostoru a dočasně nahrazeno individuálním

-pravidelně přes den jsou desinfikovány všechny potenciální styčné plochy

-zaměstnanci mají k dispozici ochranné roušky a přístup k antivirové desinfekci rukou

-vnitřní i vnější komunikace byla nahrazena telefonickou a internetovou komunikací

-pracovníci administrativy, vývoje a obchodníci pracují z domova a nadále jsou pro zákazníky, dodavatele a smluvní partnery k dispozici na telefonu nebo na internetu

 

„Přejeme Vám i nám brzký východ z nouzového stavu, minimální vliv aktuální situace na zdravotní stav všech ve vašem osobním i ekonomickém okolí a jsme připraveni s Vámi aktivně řešit konkrétní i nestandardní situace, které jistě nastanou,“ říká Ing. Jaromír Klaban, ředitel společnosti.