Společnost Solarity oslavila 10. výročí svého založení

Společnost Solarity oslavila v druhé půlce září desáté výročí svého založení. Při této příležitosti uspořádala v hotelu Vienna House na pražském Andělu pro své zaměstnance a partnery konferenci s bohatým programem. Doprovodné aktivity začaly již ve středu  15. září workshopem pro zaměstnance a pokračovaly až do pátku 17. září.

Obr. CEO společnosti Solarity Michal Adrián

Desetiletí nepřetržitého růstu, expanze a výzev

Společnost, která už od roku 2011 usiluje o excelentnost v sektoru solární techniky a energetiky, se rozhodla pojmout oslavy svého desátého výročí tak, aby byly přínosem pro zákazníky, obchodní partnery i spolupracovníky.

Ve středu 15. září proběhl celodenní workshop, jehož cílem bylo seznámit a propojit jednotlivé zaměstnance z různých zemí a oddělení a společně pracovat na tématech důležitých pro společnost a její další rozvoj.

 Obr.: CEO společnosti Solarity Michal Adrián (uprostřed) se svým týmem z Jordánska, Maďarska, Pobaltí, Polska, Česka a Slovenska. Foto: Martin Andrle 

Druhý den oslav výročí Solarity začal ve čtvrtek 16. září konferencí pro partnery.

I zde byla idea jasná: spojit experty ze sektoru, prodiskutovat současné trendy v oblasti fotovoltaiky, a hlavně sdílet společné zkušenosti naživo.

Obr: Konference Solarity při příležitosti 10letého výročí vzniku firmy. Foto: Martin Andrle

Cesta do budoucnosti poháněné solární energií

Část konference byla zaměřena na řešení ESS a E-mobility. Téma bylo představeno z různých perspektiv odborníky nejen z vlastních řad společnosti Solarity, ale také profesionály přímo ze Solaxu, Feneconu, SolarEdge, či samotným ředitelem České asociace pro elektromobilitu, Lukášem Hatašem.

O trendech a technologiích ESS vedla publikem velmi oceněnou přednášku i Ing. Ladislava Černá, Ph.D., vedoucí akreditované Laboratoře diagnostiky fotovoltaických systémů. Diskutovalo se i o nejnovějších trendech a technologiích FV modulů s Johanou Bonillou, Technical Service Manažerkou pro EU z Jinko Solar.

V odpoledních hodinách si účastníci konference mohli vybrat z několika školení členěných podle rezidenčních a komerčních projektů. V místnosti A probíhaly přednášky o rezidenčních řešení od společností Jinko Solar, SolarEgde a Solax a v místnosti B si mohli zájemci o komerční projekty poslechnout přednášející ze společností Canadian Solar, Fronius a Fenecon.

I s ohledem na hodnocení dotazníkového průzkumu, který publikum vyplnilo v průběhu dne, bylo více než pravděpodobné, že šlo o vydařenou akci s cílem nejen oslavit desetiletí firmy, ale také znova začít diskusi o solární energii a udržitelnosti, které se v současnosti v rámci společnosti dostává čím dál menšího prostoru. Věříme, že to se podařilo.

Přečtěte si úryvek z rozhovoru s CEO společnosti Solarity Michalem Adriánem o tom, jak vlastně společnost Solarity vznikla.

Co Vás přimělo k rozhodnutí založit tuto společnost? Jak jste se k oboru dostal?

V roce 2007 jsem poprvé slyšel o zbrusu nové fotovoltaické energii. Fascinovalo mě, že elektrickou energii lze vyrobit s prakticky nulovými provozními náklady. O fotovoltaice jsem neměl ani ponětí, takže jsem se začal učit o technologii, průmyslu a všech nezbytných krocích pro připojení fotovoltaiky do sítě.

Český trh začal během dvou let prudce stoupat z nuly na GW díky velmi štědré výkupní sazbě 0,40 EUR / kWh. První myšlenkou bylo investovat a využít příležitosti v pravý čas. Ale bylo mi asi 20 let, studoval jsem na dvou univerzitách, a právě jsem rozjížděl nový e-shop s moderní elektronikou. Neměl jsem stovky tisíc EUR na investici, takže jsem také čelil finančním výzvám. Po nějaké době jsem se naučil o fotovoltaickém businessu něco víc a s podporou mé rodiny jsem založil svoji firmu. Náš původní investiční plán vlastně nevyšel kvůli příliš drahému připojení do sítě, ale díky výzkumu jsem pochopil obchodní příležitosti.

Takže jsem najal svého prvního zaměstnance a v České republice a na Slovensku jsme založili EPC společnost – a také malý velkoobchod pro střední a východní Evropu. Instalovali jsme několik menších fotovoltaických elektráren. Největší z nich byla 40 kW. A také jsme měli úspěch s naší vlastní investicí do elektrárny na Slovensku, kterou stále provozujeme. V Čechách byla v letech 2010 a 2011 velikost FV trhu 1 GW za rok a pak náhle klesla na nulu. Na základě této skutečnosti jsem založil novou společnost Solarity se zaměřením především na mezinárodní distribuci.

Obr. CEO společnosti Solarity Michal Adrián

Pro celý rozhovor a bližší informace o desátém výročí společnosti Solarity navštivte stránky: https://solarity.cz/cs/blog/spolecnost-solarity-z-pohledu-generalniho-reditele/

https://solarity.cz/cs/vas-partner-pro-solarni-systemy/

———————————————————————————————————————————————————————————————–

O společnosti:

Solarity je distributorem fotovoltaických systémů a nabízí kompletní sortiment on-grid a off-grid řešení včetně modulů, střídačů, montážních systémů, ESS řešení a příslušenství FV profesionálům zejména v Evropě, na Blízkém východě a v Africe.