Společnost Pylontech získala jako první na světě certifikát kvality pro sodíkovo-iontové baterie

Na počátku března 2023 získala společnost Pylontech jako první na světě certifikát pro sodíkové baterie udělený nezávislou testovací společností TÜV Rheinland z Německa. Tento certifikát potvrzuje pokročilost a vyspělost technologií sodíkových iontových baterií společnosti Pylontech a otevírá cestu k jejich využití při ukládání energie.

 

Zdroj: Pylontech

 

Technologický průlom

Podle BNEF se očekává, že do konce roku 2030 bude celosvětová instalovaná kapacita ukládání energií činit 233 GWh, přičemž složená roční míra růstu bude činit 21 %. Technologický průlom v oblasti sodíkových baterií proto otevírá možnosti jejich využití společně s lithium-iontovými bateriemi a účinně snižuje tlak na dodávky technologií pro ukládání energií.

Jako přední světový výrobce systémů akumulace energie společnost Pylontech využívá své výhody v oblasti nezávislém výzkumu a vývoje bateriových článků a v oblasti vertikální integrace výrobního řetězce, aby mohla dlouhodobě poskytovat spolehlivé a bezpečné systémy pro ukládání energií.

Do konce roku 2022 dodala společnost Pylontech více než 1 milion systémů akumulace energie. Společnost Pylontech těží z bohatých zkušeností s ukládáním energie v lithiových bateriích a díky svým technologickým inovacím má možnost podporovat nasazení sodíkových baterií v oblasti ukládání energie a nabízet tak uživatelům vyšší hodnoty.

„To, že jsme se stali první společností na světě, která získala pro sodíkové baterie certifikát podle mezinárodních bezpečnostních norem od institutu TÜV Rheinland, jednoznačně posiluje pozici společnosti Pylontech na trhu. Budeme se snažit využít našich schopnosti k urychlení procesu dosažení uhlíkové neutrality bez ohledu na technologické, ekonomické nebo environmentální výzvy,“ uvedl Geoffrey Song, viceprezident pro mezinárodní obchod gigantu ESS.